GRYFSLUPSK.COM # Oficjalne Forum Kibiców Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Plebiscyt – najlepszy bramkarz w naszej historii
Autor Wiadomość
m_gryf 

Klub: Gryf Słupsk
Wysłany: Czw 09 Lut, 2017 23:25   Plebiscyt – najlepszy bramkarz w naszej historii

Mało zawsze jest w mediach o Gryfie. Cicho jak w „kościole”. Wpadłem na taki pomysł, aby zorganizować plebiscyt, na najlepszego, może inaczej, na najpopularniejszego bramkarza w historii klubu. Najlepiej, gdyby taki plebiscyt zorganizowała lokalna prasa, wespół np. z oficjalną stroną internetową klubu, czy jego profilem na „f”. To są jednak tylko szczegóły, które można zawsze dopracować.
Chodzi o to, że pozycja bramkarza w każdej drużynie jest specyficzna i poniekąd newralgiczna. Napastnik, jak nie zdobędzie bramki nawet w 100 % sytuacji, to jakoś to przejdzie, ale gdy bramkarz popełni tylko jeden, jedyny błąd i rywal trafi, to mu się to długo wypomina i pamięta.
Gryf w całej swojej długiej historii, raczej nie może narzekać na bramkarzy. Wprawdzie różni zawodnicy grali w różnym i odległym czasie, w różnych ligach, z różnymi obrońcami, ale to nie ma większego znaczenia. W każdej drużynie jest dwóch „walniętych”, to bramkarz i lewoskrzydłowy. U nas tych pozytywnie „walniętych” między słupkami, jest bardzo spore grono. Jakby udało się zorganizować taki plebiscyt, najlepiej z jakimiś nagrodami, to chętnie mogę przygotować długą listę naszych bramkarzy na taki wybór.
Nie wiem, może to głupi pomysł, ale skoro się nic nie dzieje w mediach wokół Gryfa, to może chociaż taki plebiscyt coś by ruszył w tej sprawie i zainteresowałby szersze grono. Może ktoś się tutaj wypowie, czy to ma jakiś sens i czy w ogóle warto się tym zajmować?
Nagrody dla zwycięzców (główna) i np. dla dodatkowo wylosowanych 3-5 osób biorących udział, mogłyby być wręczone przed ostatnim meczem ligowym tego sezonu.
A słowo, że byłoby w kim wybierać! I to jakie nazwiska! Czemu chwalić cudze, jak mamy eleganckie, to co nasze, trójkolorowe!

lukasik_gryf 

Wysłany: Pią 10 Lut, 2017 08:30   

z bramkarzem to chyba nie ma co cudować
Zbigniew LOLO Rybiński i nie ma tematu - jaki to był rekord?
:)
ogólnie można pobawic się w 11 wszechczasów i chyba tu na forum bo oprócz nas to pewnie szerzej nie wyjdzie

m_gryf 

Wysłany: Pią 10 Lut, 2017 12:48   

lukasik_gryf napisał/a:
z bramkarzem to chyba nie ma co cudować
Zbigniew LOLO Rybiński i nie ma tematu - jaki to był rekord?
:)
ogólnie można pobawic się w 11 wszechczasów i chyba tu na forum bo oprócz nas to pewnie szerzej nie wyjdzie

Co Ty taki pesymista? Śp. Rybiński wcale wg. mnie nie był jakimś mega bramkarzem. Oczywiście, że fajnie bronił w Gryfie, ale w tym rekordzie największy udział miała niesamowita w tamtym czasie obrona. Obrońcy: Jerzy Gawroński – najlepszy obrońca Polski, Marek Godlewski, Roman Modrachowski, Bogdan Chwistek, Janusz Bławat czy Jan Zawadzki po prostu zamiatali pod swoją bramką. Pamiętam, jak później Rybiński bronił w Elanie Toruń, to często musiał wyjmować piłkę z siatki, jak grał przeciw Gryfowi. I wcale nie były to strzały nie do obrony. To był tylko jeden rekord. Chodzi mi bardziej, o wyłonienie takiej „10” najlepszych, czy najpopularniejszych bramkarzy w historii klubu. Mam nawet takich kandydatów ok. 25. Nie chodziło mi tylko o samą grę i jej jakość, ale też o postrzeganie przez kibiców i szacunek jaki dany bramkarz zdobywał u nich. Można przecież puścić 5 bramek w meczu, ale i tak być ok. To tak w skrócie.

Co do 11 wszechczasów, to chyba jeszcze trudniej, bo młodzi nic nie pamiętają z przeszłości klubu, a tutaj jest o wiele większe grono na każdą pozycję, niż w przypadku tylko bramkarza. Idąc tym tokiem myślenia, to jak nie można ustalić takiej dziesiątki bramkarzy, to jak wyłonić całą jedenastkę. Można tak: są kandydaci np. po 15 na każdą pozycję i wybierać bramkarz – obrońca – pomocnik – napastnik. Ale jak nie wychodzi z bramkarzem, to nie wyjdzie tym bardziej z tym.

Miałem nadzieję, że to się uda, no ale dobra, mój pomysł raczej nie trafiony. Tak zresztą myślałem. Szkoda.

lukasik_gryf 

Wysłany: Pią 10 Lut, 2017 15:37   

Za szybko się poddajesz.

jak bramkarze to dawaj tych 25, dla mnie z kibicowskiego punktu widzenia to Dworak i Świerk, a Rybiński może i miał obronę ale na bramce stał on, dla mnie jest legendą i chciał bym np. jego rondo pod stadionem

dawaj rozwijamy to, może ktoś podchwyci, jeszcze trenera można wybrać

bop 
piknik

Wysłany: Pią 10 Lut, 2017 20:57   

m_gryf napisał/a:
Wpadłem na taki pomysł, aby zorganizować plebiscyt, na najlepszego, może inaczej, na najpopularniejszego bramkarza w historii klubu.

jak dla mnie najpopularniejszym (co wcale nie znaczy najlepszym) jest Rybiński.

m_gryf 

Wysłany: Pią 10 Lut, 2017 22:32   

No dobra. Przedstawię te kandydatury. Dla ułatwienie, to tak w mniej więcej w chronologicznej kolejności od powstania klubu.

1. Jako pierwszy na tej liście legendarny bramkarz III i II –
ligowej Gwardii Słupsk Kwiatkowski Wacław.

2. Dalej pierwszy golkiper III – ligowego, biało-zielonego Gryfa Zając Stanisław.

3. Świetny w swoim fachu, tragicznie zmarły w Słupsku w czasie najlepszego okresu swojej kariery Serkowski Tadeusz.

4. Na tej liście kandydatur nie może brakować kogoś takiego, jak Januszkiewicz Stanisław. Wiele sezonów gry w biało-zielonych barwach popularnego „Batona”.

5. Początek lat 60-tych, to też Zasztoft Michał. Rewelacyjny w swoim fachu i w swoich czasach.

6. Środek lat 60-tych to Borowiecki Tadeusz. Bronił w III lidze.

7. Tak samo jak Bonkowski Bernard.

8. Nie można też zapomnieć wspaniałego Kryszałowicza Leszka. Nazwisko samo mówi za siebie.

9. Później nastała era prawdziwej legendy klubu w takiej osobie, jak Jedynak Zdzisław. Związany z Gryfem przez bardzo długie lata. Do dzisiaj często wspominany przez starszych kibiców. Dla mnie w pierwszej trójce najlepszych.

10. Kolejny to Michalak Henryk.

11. Na wstępie budowy silnego klubu bronił Kaczyński Leszek.

12. A czy ktoś może zapomnieć o takim facecie, jak Lewandowski Zdzisław.

13. Następnie jeden z najlepszych, jacy stali miedzy słupkami to Szygenda Andrzej. To między innymi, dzięki niemu Gryf tak grał w II lidze.

14. Jego zmiennik i następca Rybiński Zbigniew. Wsławił się rekordem Polski, ale dla mnie osobiście wcale nie nr. 1.

15. O wiele więcej cenię sobie związanego przez ok 20 lat z Zieloną „Świera” czyli Świerk Jarosław. Znakomity na boisku, ale również super kolega poza nim.

16. Swój fach znał, jak mało kto „Wasyl” – Wasilewski Ryszard. Super gość.

17. A gdańszczanin w Słupsku Wojtuń Dariusz.

18. Mioduszewski Robert – czy można coś jeszcze dodać. Klasa sama w sobie.

19. Kolejna epoka w klubie – Piechota Dariusz. Zawsze w trudnych chwilach wracał i pomagał. Zdobył nawet kilka bramek z rzutów karnych. Przez ogromny szmat czasu związany z kolorem zielonym, czyli ulicą na której się wychował jako piłkarz.

20. Dworak Grzegorz – ma ktoś jakieś pytania. Kozak.

21. Nasza absolutna czołówka, to bez wątpienia Żukowski Krzysztof.

22. Bardzo solidny i dobrze broniący w III lidze Krymowski Łukasz.

23. Prawdziwy wodzirej Gołębiewski Kamil.

24. Charakterny Szuciło Łukasz.

25. No i obecnie panujący nam Kędzia Michał.

Jeśli ktoś widziałby też kogoś innego niż z tego grona co przedstawiłem wcześniej, to proszę bardzo:

Lata 60-te ubiegłego wieku:
Wąsowski ?
Kamiński W.
Duda Jan

Lata 70-te.
Ziętarski Leszek
Nowaczyk Ryszard
Sławski Zbigniew
Leszko Janusz
Zelek Mirosław
Perkowski Wiesław

Lata 80-te.
Malinowski Zenon
Mroziński Andrzej
Sagun Adam
Węcławik Bogdan

Lata 90-te.
Boratyński Jarosław
Samotyja Krzysztof
Wasilewski Krzysztof
Gontarski Marcin
Szor Karol
Petrus Marcin
Boba Dariusz

Lata 2000-10
Bak Jacek
Wasilewski Marek
Tworek Janusz
Mikołajczak Dominik
Zamęcki Mateusz
Skiba Paweł
Ratajczyk Mariusz
Rusakiewicz Marcin
Kowalczyk Mateusz
Waśków Paweł

Lata 2010-17
Mulawa Paweł
Reut Dariusz
Wójcik Patryk
Libigocki Daniel
Oleszkiewicz Krzysztof
Dybowski Mirosław
Mulawa Przemysław

Może STEN czy redaktor z GP coś poprawi lub uzupełni na tej liście. Mam wrażenie, że kogoś pominąłem, albo coś poplątałem. Celowo moja lista zawiera nazwiska z różnych epok, a nie z bliskiej teraźniejszości. Tylko kto zna historię klubu na tyle, tak aby ocenić tych z przed lat, na równi z tymi obecnymi? Najlepiej, jakby w temacie tym wypowiedzieli się jacyś fachowcy, wszak ja jestem tylko zwykłym, prostym kibicem. Ale taką 10-tkę można chyba jednak wybrać. Tylko chyba to forum nie jest jednak najlepszym do tego miejscem. Marzy mi się coś takiego, aby żyjących jeszcze laureatów zaprosić do klub na mecz. Wręczyć klubowe gadżety i w ten sposób im podziękować przy lampce szampana.

d y n i o

Wysłany: Sob 11 Lut, 2017 15:37   

Jak dla mnie jeśli chodzi o bramkarzy to Świerk oraz Dworak. Jarek już jako kibic często w szaliku na mecz pomykał. Kumpel z zatorza często go spotyka w miejscowym w barze, gdzie zawsze postawi mu browarek za to co wyczyniał w naszej bramce.

karol_gryf 

Wysłany: Sob 11 Lut, 2017 18:52   

Jak dla mnie Jarosław Swierk i Robert Mioduszewski.

marcin s 

Wysłany: Sob 11 Lut, 2017 19:05   

Temat fajny, choć ciężko wybrać, inne czasy, rozgrywki i poziom
ja mogę napisać tylko o zawodnikach których widziałem lub dobrze pamiętam z czasów gry
choć pewnie byli od nich lepsi, czasami poza sprawami boiskowymi ważny jest aspekt pozaboiskowy.
jak dla mnie nr 1 bezapelacyjnie Jarek Świerk
a później hmm sprawa trudniejsza Darek Piechota, Michał Kędzia(mało kto wie ile ten chłopak dał drużynie a mecz w Gdyni i jego postawę zapamiętam chyba na zawsze)

sałata 
Braveheart

Wysłany: Sob 11 Lut, 2017 20:07   

Jak dla mnie to Jarek Świerk

Odpowiedz do tematu