GRYFSLUPSK.COM # Oficjalne Forum Kibiców Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Władzio
Pon 02 Cze, 2008 14:22
Nasz klubowy stadion
Autor Wiadomość
DaMiAn.KsG 

Klub: Gryf Słupsk
Wysłany: Wto 15 Gru, 2020 02:38   

To fakt trochę słabo wyglądają te nowe kasy chłodne i brakuje szyldu nad ale trzeba się cieszyć że wg coś robią na stadionie dzięki temu remontowi będzie można w przyszłości organizować mecze na więcej niż te 999 osób.

lukasik_gryf 

Wysłany: Wto 15 Gru, 2020 17:48   

jeżeli kasy kojarzą się ze stacją benzynową to trzeba zrobić zrzutkę i postawić wielki maszt z wielkim neonem z herbem klubu, taki jak na stacjach benzynowych, wtedy każda stacja będzie się z Gryfem kojarzyć, zamiast narzekać, trochę inwencji twórczej, oczywiście mój pomysł może jest debilny, nie wiem, może jakiś inny, ale wystarczy coś wymyślić a potem wprowadzić to w życie, jednemu może się nie podobać innemu wręcz przeciwnie, jeden lubi blondynki drugi brunetki, najważniejsze że to nasz stadion, może tam miejski, może SOSiRu , może Germanii, dla mnie ten stadion jest Gryfa i nie ma tematu, jak kibice Gryfa będą mówić że to nie ich stadion no to tak się wreszcie stanie

dodam, że kibice jednak powinni znać swój obiekt wiedzieliby wtedy, że na budynku jest herb, barwy i napis, wiedzieliby że na bramie będzie napis Gryf Słupsk

jest już projekt na 2 etap, chyba jeszcze w grudniu ujrzy światło dzienne, do końca 2021 roku 2 etap będzie skończony ale pewnie się nie spodoba :D to się nie będę rozpisywał
Ostatnio zmieniony przez lukasik_gryf Wto 15 Gru, 2020 17:59, w całości zmieniany 1 raz  

d y n i o

Wysłany: Wto 15 Gru, 2020 20:26   

Pewnie są gusta i guściki. Każdy swoje zdanie może mieć.
Neon klasyczny to dobry będzie na dachu. Nie widziałem na żadnym projekcie żeby na dachu kas był napis Gryf Słupsk.
Jestem ciekaw tych nowych projektów, chyba że to jest wiedza tajemna i pozdro dla kumatych.
Co do tego że mam się cieszyć że coś robi, ostatnio błyszcze piłkarskim powiedzeniem że lepiej mądrze stać niż głupio biegać. A więc jak się zjebie projekt, byle tylko zrobić to później konsekwencje mamy na długie lata.

lukasik_gryf 

Wysłany: Wto 15 Gru, 2020 22:15   

"Na bramie" Nie chodziło mi na dachu, od ulicy będzie napis Gryf stadion piłkarski. Chcesz mieć neon na dachu? No to jaki problem? , pomysł, projekt, zrzuta i masz, na dobry pomysł sosir ci problemów nie będzie robil
Ostatnio zmieniony przez lukasik_gryf Wto 15 Gru, 2020 22:15, w całości zmieniany 1 raz  

cop.A.C.A.B.ana 

Wysłany: Sro 16 Gru, 2020 00:12   

Załatw, żeby kurwa ten z niemieckim nazwiskiem jupitery postawił to się coś ruszy, normalne godziny meczy.

lukasik_gryf 

Wysłany: Sro 16 Gru, 2020 06:21   

Załatw żeby ludzi więcej chodziło i był sens palenia jupiterow, bo taki mecz będzie droższy dla klubu. Jupitery już narysowane, będą postawione w 2021 roku, więc się spiesz
Ostatnio zmieniony przez lukasik_gryf Sro 16 Gru, 2020 06:21, w całości zmieniany 1 raz  

STEN

Wysłany: Sro 16 Gru, 2020 06:53   

Powoli, ważne, by na 100-lecie stadionu (2025) były i jupitery i zespół na poziomie jakiejkolwiek sensownej ligi, wtedy można zaprosić zespoły największe jakie grały na tym stadionie na jakiś turniej, włącznie z jakimś niemieckim (Werder, Schalke).

d y n i o

Wysłany: Sro 16 Gru, 2020 08:08   

Fakt, ważniejsza jest treść nie forma. Nawet przy pięknym stadionie w 5 lidze będzie chu...
Jedyny plus jak zaczniemy marsz do wyższych lig, to stadion już będzie.nic tak nie wkurza jak awans, fajne mecze A jako gospodarz grasz np w Bełchatowie. Czyli u nas wszystko z głową i logiką :mrgreen:

lukasik_gryf 

Wysłany: Sro 16 Gru, 2020 08:25   

zgadzam się ze STENem, na 2025 to myślę są szanse na to by stadion był wykończony w całości (wszystkie 4 trybuny pod dachem), ale też pamiętam co mi pisałeś ze 3 lata temu kiedy byliśmy blisko awansu, "jak nie teraz to potem długo nie" bo nie będzie kim no i nie ma, na zaciąg nas nie stać, wychowanków mamy za młodych i tak to się ciągnie, ale odbiegamy od głównego tematu, co nie zmienia faktu, że najwyższy czas budować klub, tylko to wszyscy musza chcieć
Ostatnio zmieniony przez lukasik_gryf Sro 16 Gru, 2020 08:26, w całości zmieniany 1 raz  

STEN

Wysłany: Sro 16 Gru, 2020 12:23   

Tak pisałem i może być z tym jeszcze większy problem problem, jak widać póki co, ale chyba przez 4 lata można coś wymodzić, by na 100-lecie stadionu i 80-lecie Ziem Odzyskanych (marzy mi się na stadionie szereg masztów z wielkimi flagami biało-czerwonymi) była tu ta III (faktycznie i tak czwarta przecież) liga. Chociaż znów na ten właśnie rok... Liczę do tego czasu wobec kłopotów klubów na likwidację obecnej i powrotu do III lig złożonych z 2 województw. Było to dla nas idealne.

tgr

Wysłany: Czw 17 Gru, 2020 12:06   

Stadion Gryfa na którym swoje mecze ligowe grają:
- Gryf Słupsk
- SMS Słupsk (zwanym Gryf Słupsk)
- Salos Słupsk (juniorzy)
- Oldboje
Teraz kibic Gryfa powie że to jego stadion kibic SMS-a to samo i jeszcze rodzic dzieciaka z Salosu powie że to stadion salezjański.
To jest stadion miejski. Napis na budynku też nic nie mówi. Na dzień dzisiejszy w mieście są dwa Gryfy. SMS używa tej samej nazwy i tego samego herbu. Kabaret

lukasik_gryf 

Wysłany: Czw 07 Sty, 2021 20:53   

Kiedyś jako gospodarz na Zielonej grali Czarni i nigdy nikt nie mówił że to ich stadion. Stadion na Zielonej to stadion Gryfa. Koniec tematu.

d y n i o

Wysłany: Czw 14 Sty, 2021 22:53   

Zajebiste miejsce na stadion w mieście to ogródki działkowe na Sobieskiego.
Miejsce tam gdzie jest manhatan odpada, te stodołe przydało by się zburzyć i postawić wysokie kamienicę. Bo teraz to co tam stoi jest mega brzydkie i dobre jest na wieś A nie na nasze ładne miasto.

AnBa95 

Wysłany: Pią 15 Sty, 2021 08:45   

d y n i o napisał/a:
Zajebiste miejsce na stadion w mieście to ogródki działkowe na Sobieskiego.
Miejsce tam gdzie jest manhatan odpada, te stodołe przydało by się zburzyć i postawić wysokie kamienicę. Bo teraz to co tam stoi jest mega brzydkie i dobre jest na wieś A nie na nasze ładne miasto.

Jeżeli już mamy puścić wodze fantazji na temat miejsca na stadion to moim zdaniem powinien być zbudowany na ul Szczecińska ul Krzywoustego dawna fabryka mebli.

lukasik_gryf 

Wysłany: Nie 07 Lut, 2021 19:11   

Postaram się przedstawić obecną sytuację z finansami przeznaczonymi na Stadion przy ul. Zielonej. W II połowie 2019 roku pojawiło się info o rekompensatach z tarczy antyrakietowej. Najpierw miało być to 80-90 milionów, ale stanęło na 115 bańkach dla całego regionu. Z tego 30 milionów dla Słupska. Poseł Muller prosił Panią Prezydent Miasta o to, by część tych środków trafiła na modernizację stadionu Gryfa.

W ratuszu zaczęto liczyć kasę i odkładać na kupki. Postanowiono do 30 milionów dorzucić 7,5 miliona wkładu własnego z budżetu miasta. Wkład własny jest konieczny. Przedstawię całą listę planowanych zadań:
2,75 mln stadion Gryfa
4 mln Sułkowskiego/Łady-Cybulskiego
6 mln Lawendowa/Owocowa
2,5 mln Morska
8,25 mln Zugmunta Augusta, tu już sianko było zaklepane wcześniej w budżecie miasta, ale jak wpadła kasa z zewnątrz to się przemaglowało
12 mln zbrojenie terenów Osiedle Zachód
1,5 miliona na zadania, które do wykonania wskażą mieszkańcy - na wzór budżetu obywatelskiego
razem 37,5 mln

Kiedy wygospodarowano 2,75 mln na stadion, rozpoczęły się konsultacje na co to przeznaczyć. Dla nas kibiców sprawa była prosta, postawmy jupitery! To samo mówiono w klubie, zróbmy coś dla kibiców. dodam, że za Prezydenta Kobylińskiego to kibice wywalczyli budowę boiska bocznego ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. SOSiR po przejęciu stadionu zorganizował w międzyczasie papiery na bramy stadionu i płot. Czyli zanim pojawiła się rekompensata był już pomysł na to i sianko z budżetu, no to brawo. Kiedy pojawił się poseł Muller z walizką pieniędzy postanowiono coś jak z Zygmunta Augusta, przemaglować kasę z budżetu na kasę z rekompensaty. Chodziłem, mówiłem, pytałem, czy starczy później na jupitery. Starczy chłopie, mówili, nawet starczy na więcej. Kasy dziś już się robią, płot też, moim zdaniem elegancko, choć są i sceptycy, jak zwykle zresztą. Kasy koszt 533 tysiące. Kupka maleje, zostało 2,217 mln. OK. Kolejny etap, robimy projekt na stadion, koszt projektu 60 tysięcy. Zostaje nam na dziś 2.157.000 ziko. Z budowy bram/kas zostało jeszcze trochę pieniędzy z oszczędności poprzetargowych, to powędrowało do budżetu miasta, ale nie do naszej puli na stadion, np. można było dokupić nagłośnienie na stadion, którego brakuje.

Robimy projekt. Do prac nad projektem stadionu poproszono wszystkie zainteresowane strony. Określono pewne priorytety. Nr 1 jupitery, jak starczy to nr 2 rozciągnięcie dachu na całą trybunę prostą, jak jeszcze starczy to nr 3 przesunięcie trybun za bramkami bliżej bramek. Jak braknie na coś, to może kiedyś wpłynie jakieś sianko i będzie już projekt, wtedy szybko działasz, jak z bramami stadionu. Numer jeden to jupitery, bo stadion w zasadzie do grania jest i trzeba zrobić coś dla kibiców, dla podniesienia komfortu oglądania meczu, z tym zgadzało się całe środowisko. Pierwsze spotkanie na Zielonej: projektant, Rafał Szymański, Pani Agnieszka dyr. SOSiR, Kryszał, Tadziu Żakieta, ja. Nie będę zagłębiał się w szczegóły, ale była awantura, ale taka pozytywna. Dyskusja nakreśliła co ma być narysowane na projekcie. W zasadzie dach jest do narysowania bez problemu, konflikt był o trybuny za bramkami, które były w/g nas za daleko, rysownik miał inną wizję na 15 metrów od bramki bo tak ładnie, ale go przekonaliśmy, żeby zrobił zoom na bramkę. Następne spotkanie z poprawkami, tu już w obecności przedstawiciela PZPN. Rozmawiamy o trybunach, o dachu, o jupiterach, o sektorze gości. Całe szczęście że był ten facet ze związku, bo rysownikowi to się stadion na festyny zamarzył, taki dożynkowy.

Po pewnym czasie jestem proszony do SOSiR żebym zobaczył narysowany stadion, koncepcję, wizualizację. No jak dla mnie bajka, Kołobrzeg się chowa. Dach na prostej super. Trybuny za bramkami elegancko, 11 metrów, możemy strzelać karnego z gniazda, no tak jak wszyscy by chcieli, ale pojawia się problem. Trybuny będą wykonane w połowie, znaczy środek dosłownie za bramkami, boki trybuny będą tylko gołym wałem. Konstrukcja trybun tak jak dziś, lejemy beton na wał ziemi, konstrukcja dostosowana do postawienia dachu w przyszłości, bo tak cały stadion miałby wyglądać jak cała kryta dzisiejsza prosta, dookoła dach, ale to melodia przyszłości, jednak już narysowana. Oprócz przesunięcia tych trybun nie zyskamy na pojemności, ba możemy ciut stracić chyba. czyli młyn i sektor gości bezpośrednio za bramką. Mówiłem z gościem z PZPN że sektor gości powinien być w roku a nie bezpośrednio za bramką. Żebyście widzieli jego zdziwienie jak na drugim spotkaniu projektant powiedział że tak będzie brzydko, niesymetrycznie. W związku z przesunięciami trybun zyska natomiast boisko boczne, będzie więcej miejsca na kontenery szatniowe i łatwiejszy dostęp do trzeciej płyty, którą w przyszłości SOSiR chce zagospodarować na pełnowymiarowe boisko. Pamiętacie jeszcze o jupiterach? No właśnie. Oczy zamydlone dachem i trybunami. Wiec pytam, gdzie są jupitery? Jupitery postawi osobno inna firma, to jest całkiem inny projekt, to robi wykonawca, po prostu jupitery się stawia i już.

Ostatni piątek. Spotkanie u Pani Prezydent. Pewnie że jestem naiwny, ale taki uradowany nie szedłem na żadne spotkanie. Na stole ląduje projekt stadionu, trybuny jak opisałem wyżej, stadion robi się w prostokąt, na projekcie nie ma miniboiska im. Prezesa Boreckiego, nie ma jupiterów. Pada stwierdzenie, że jupitery to 6 milionów, bo jak chcemy dach i jupitery, to jupitery trzeba wkomponować w trybuny z dachem, że będą wyrastały z trybuny poprzez dach w górę, bo tak ładnie a to drogo i to 6 milionów, a nawet to chyba 7 baniek, wiec bierzcie cokolwiek, czyli, przesuniemy wam trybuny za bramkami, postawimy kontenery szatniowe dla boiska bocznego i porobimy trochę ścieżek pieszych, żeby było ładnie. Wyłazi taka wieś trochę, Prezydent Kobyliński też tak budował, nie funkcjonalnie tyło łanie, żeby oko mieszkańców cieszyło, przecież nie wszyscy znają się na stadionach, nie ważne że kibole gości będą mogli teraz pluć na naszego bramkarza, czego nigdzie na świecie nie widziałem. Będzie ładnie, równo, symetrycznie i to już się domyślam, będą oszczędności poprzetargowe, które powędrują sobie do budżetu miasta, będzie można wydać np. na światełka jak w parku na Sienkiewicza.

Przypominam, zostało nam na modernizację ponad 2,1 miliona. Do tego jest 1,5 miliona na zadania jakie wskażą mieszkańcy, więc jak by coś brakło do tych jupiterów, to jako kibice i całe piłkarskie środowisko jesteśmy w stanie o to zawalczyć. Myślę, że jak by brakło parę ziko, to poseł Muller ogarnął by jakąś sumę jeszcze, bo facetowi też zależy, żeby kibice Gryfa mieli radochę ze stadionu. Sprawdzałem. Średnio jupitery 3 lata temu kosztowały po 2 miliony na stadionach 1 ligi! Tam gdzie wymogi, ilość luxów jest już na poziomie telewizji, Chojnice, Bytów, Grudziądz, Kluczbork, nawet w Olsztynie gdzie trzeba było palować jupitery bo grząski teren, wszędzie niewiele więcej niż 2 miliony takie oświetlenie, a u nas 6 a nawet 7.

Odpowiedz do tematu