GRYFSLUPSK.COM # Oficjalne Forum Kibiców Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
SKP Gryf 95 Słupsk ?
Autor Wiadomość
lukasik_gryf 

Klub: Gryf Słupsk
Wysłany: Pią 29 Lut, 2008 01:11   SKP Gryf 95 Słupsk ?

Cytat:
STATUT SŁUPSKIEGO KLUBU PIŁKARSKIEGO "GRYF 95"
I.POSTANOWIENIA OGÓLNE
§ 1
Stowarzyszenie nosi nazwę Słupski Klub Piłkarski "GRYF 95" i działa w oparciu o obowiązujące w Rzeczpospolitej Polskiej przepisy prawne dotyczące sportu i kultury fizycznej oraz organizacji pożytku publicznego.

§ 8
Słupski Klub Piłkarski "GRYF 95" ma barwy klubowe w trzech kolorach: czerwonym - białym – niebieskim.

§ 9
Flaga klubowa w kształcie prostokąta składa się z trzech poziomych połączonych pasów o jednakowej szerokości, w kolorach patrząc od góry: pierwszy pas koloru – czerwonego, drugi pas koloru – białego, trzeci pas koloru – niebieskiego. Klub także posiada logo i znaczek klubowy.

Inicjatywą kibiców i mądrością Kryszała było to że Gryf wrócił do herbu jakim posługiwać się powinien. Dlatego dziś mamy tradycyjny respektowany przez wszystkich herb Gryfa. Jeżeli chodzi o barwy, to w § 8 statutu jest wszystko trólkolorowe na białym . Myślę jednak że to trochę za mało, można by dopisać jako barwy wyjazdowe biało - zielone. w § 9 jest tylko opisana flaga klubowa, a o herbie (a nie logo) i znaczku jest tylko wspomniane, tym bardziej że wg heraldyki nasz herb jest łatwy do opisania słowami, myślę ze powinno być to wyszczególnione dokładnie, a znaczek klubowy powinien być ogólnie dostępny w sprzedaży. Również przyczepię się do tego nieszczęsnego 95 w nawie, Gryf powstał w 46 roku, więc jak to wygląda? Aby zmienić to wszystko potrzebne jest walne zebranie członków Gryfa. Już o te SKP nie będę się czepial, ale 95 powinno się wywalić.

HRANEK 

Wysłany: Pią 29 Lut, 2008 07:50   

Ja sie w sumie do dziś zastanawiam po co to 95 w nazwie. Chochlik?

zajec_LGF 

Wysłany: Pią 29 Lut, 2008 10:28   

dokiladnie! 95 z kad to? przeciez Gryf powstal w 46 roku! :?: :?: :roll:
żyjemy tak, bo kibicowanie nam weszło w nawyk

m_gryf 

Wysłany: Pią 29 Lut, 2008 18:29   

26 kwiecień 1946 – w tym dniu powstał klub sportowy „Gwardia” Słupsk, który w latach późniejszych stworzył jeden klub, wraz z Gryfem.

1957 – na piłkarskiej mapie Polski, pojawia się LKS „Gryf”. Od razu rozpoczyna grę w III lidze, po przejęciu III-ligowego zespołu LZS Grapice.

1964 – na przełomie czerwca i lipca następuje połączenie „Gryfa” z „Gwardią”. Nowy klub przyjmuje nazwę ZGKS „Gryf”

1980 – klub zmienia nazwę na GKS „Gryf”.

1988 – fuzja „Gryfa” z drużyną piłkarską „Czarnych” Słupsk.

1990 – kolejna zmiana nazwy, z GKS na Klub Sportowy (KS) „Gryf”.

1995 – ostateczne rozwiązanie KS „Gryf” i powołanie Słupskiego Klubu Piłkarskiego „Gryf” 95 Słupsk.

WYSTARCZY?

HRANEK 

Wysłany: Sob 01 Mar, 2008 06:05   

m_gryf napisał/a:

1995 – ostateczne rozwiązanie KS „Gryf” i powołanie Słupskiego Klubu Piłkarskiego „Gryf” 95 Słupsk.

WYSTARCZY?

m_gryf to to ja wiedziałem. Moje zapytanie dotyczyło bardziej sensu istnienia tej liczby w nazwie

m_gryf 

Wysłany: Sob 01 Mar, 2008 10:51   

HRANEK napisał/a:
m_gryf to to ja wiedziałem. Moje zapytanie dotyczyło bardziej sensu istnienia tej liczby w nazwie

HRANEK wyżej masz statut, kurde przeczytaj jak nazywa się i jakiej nazwy używa klub od 95 roku. No weź i przeczytaj statut.
PEŁNA NAZWA KLUBU KTÓRY POWSTAŁ W 1995 ROKU BRZMI:
Słupski Klub Piłkarski GRYF 95 Słupsk.

Tak jest zarejestrowane w sądzie i takiej nazyw oficjalnie klub używa.
Wystarczy?

lukasik_gryf 

Wysłany: Sob 01 Mar, 2008 18:27   

Ale chodzi o to by zmienić te kilka punktów o których pisałem na początku w statucie

m_gryf 

Wysłany: Sob 01 Mar, 2008 19:19   

lukasik_gryf napisał/a:
Ale chodzi o to by zmienić te kilka punktów o których pisałem na początku w statucie

No pewnie: Gryf to Gryf, bez żadnego 95. Tak powinno być. Tak samo powinno być , jak już dawno temu proponowałem,aby Gryf jako pierwszy klub w Polsce miał zapisane w swoim statucie, że ma barwy "domowe" (C-B-N) i wyjazdowe (B-Z). Fajna sprawa i powrót do tradycji. Piękne połączenie przeszłości z teraźniejszością. Chciałbym bardzo, aby Gryf był klubem nowoczesnym pod każdym względem. Nowoczesnym i żeby to inni wzorowali się na dobrych wzorach klubu, jak i jego kibiców. W Gryfie nie gęsi - powinniśmy być odrębni i mieć własne zachowania. Nie "papugować" niczego od innych. Jak słupski styl, to styl i tyle!

HRANEK 

Wysłany: Sob 01 Mar, 2008 21:36   

m_gryf napisał/a:

No pewnie: Gryf to Gryf, bez żadnego 95.

No widzisz m_gryf nie wchodząc w niuanse sam potwierdziłeś moje zapytanie. Tak powinno być - bez 95 a, że jest jak jest to tylko zostaje pytanie - PO CO te 95?

m_gryf 

Wysłany: Sob 01 Mar, 2008 22:38   

HRANEK napisał/a:
No widzisz m_gryf nie wchodząc w niuanse sam potwierdziłeś moje zapytanie. Tak powinno być - bez 95 a, że jest jak jest to tylko zostaje pytanie - PO CO te 95?

Te 95 jest, bo jest w statucie klubu. A ten nie jest łatwo zmienić, bo tak chcą np. kibice. Jak mi się wydaje, ale nie jestem pewien, potrzeba zwołania walnego zgromadzenia członków klubu i poprzez głosowanie można dopiero większością zmienić statut. To nie takie proste jak się wydaje. Więc pytanie po co jest nie na miejscu. To nie chochlik - to w tej chwili konieczność i tyle. Trzeba mieć nadzieję, że uda to się kiedyś zmienić, jak będzie oczywiście taka wola większości przy głosowaniu. Wtedy można zmienić wszystko – nazwę, klubowy znaczek, nawet barwy. W sumie to jak dla mnie to nawet trochę szkoda, że wtedy w 95 roku nie wrócono do tego pierwszego, historycznego Gryfa we wszystkim. Dzisiaj nie byłoby sprawy. Bo każdy szanujący się klub pielęgnuje swoje tradycje i swoją historię. Coś dane raz dla kibiców na początku, powinno pozostać na wieki. Jestem tradycjonalistom i konserwatystom – nie lubię zmieniać historii.

lukasik_gryf 

Wysłany: Nie 02 Mar, 2008 00:38   

Jak byś był konserwatystą to byś głosował na PiS a nie PO ;) ale bez żartów, jak widać jest opcja za zlikwidowaniem "95" w nazwie, jest pomysł na barwy domowe i wyjazdowe. Przypomnę że na starym forum poruszałem ten temat. W statucie powinno też być jasno napisane, jaka jest flaga (to jest) i herb. To może zostać zmienione tylko przez walne zebranie członków Gryfa, ale kibice którzy członkami klubu nie są mogli by zorganizować ankietę, z trzema czy czterema pytaniami. Zbieramy to do kupy, przedstawiamy zarządowi i jak będziwe walne nasz głos zostanie przedstawiony. Mi nie zalerzy by zmieniono to dziś, ale w III lidze Gryf powinien się już prezentować jak najlepiej. A jak już będzie wszystko poukładane jak się należy, robimy zrzutę na sztandar.

m_gryf 

Wysłany: Nie 02 Mar, 2008 11:19   

lukasik_gryf napisał/a:
Jak byś był konserwatystą to byś głosował na PiS a nie PO

Raczej koserwatysta powinien głosować na SLD, bo to oni od 45 rządzili Polską więc zmiany nie są potrzebne)
Ale tak na poważnie, to Łukasik bardzo dobrze mówisz. Kibice powinni przedstwić oficjalnie swoje własne zdanie w tej sprawie. A sztandar - mówimy o nim od lat. W koncu może sie uda, bo być powinien. Taki klu jak Gryf musi go mieć. Okazji dla niego jest az nadto. Tych wesołych,jak i smutnych.

lukasik_gryf 

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 23:57   

No dobra, po przyjściu Kryszała po naszych namowach klub wrócił do swojego herbu, trzeba wykonać krok dalej, trzeba wywaliś z nazwy "95" bo to do historii ma się jak piąta panienka przed ślubem. Tylko że taką korektę musi już podbić walne zebranie.

m_gryf 

Wysłany: Sob 31 Maj, 2008 17:48   

Wg, mnie powinno być prosto, łatwo i przyjemnie, czyli:

Klub Sportowy Gryf Słupsk

Żadne tam SKP czy 95. Tylko KS GRYF SŁUPSK

Patolog

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008 19:54   

m_gryf napisał/a:
Wg, mnie powinno być prosto, łatwo i przyjemnie, czyli:

Klub Sportowy Gryf Słupsk

Żadne tam SKP czy 95. Tylko KS GRYF SŁUPSK

w 100% sie z Toba zgadzma i mam nadzieje ze Kryszał czyta nasze forum i wezmie to do siebie ze ta 95 tylko razi w oczy :)

lukasik_gryf 

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 03:53   

Jeszcze przed nowym sezonem "95" wypada z gry!!!

lis gryf 
ss gryf ks

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 09:32   

szanuje to

lukasik_gryf 

Wysłany: Pią 18 Lip, 2008 22:39   

95 zniknie, jednak nie jak pisałem przed sezonem tylko w zimę.

Talerz 

Wysłany: Sob 19 Lip, 2008 23:27   

szkoda że nie przed sezonem ale bądzmy dobrej myśli i wierzmy że na zime już nie będzie tego 95 w nazwie

lukasik_gryf 

Wysłany: Sro 31 Gru, 2008 17:03   

No i dupa, nie dało rady w tym roku wrócić do normalnej nazwy klubu, trochę szkoda, bo może przyszli sponsorzy by inaczej patrzyli na konkretne Gryf Słupsk niż na jakieś tam 95.

Odpowiedz do tematu