GRYFSLUPSK.COM # Oficjalne Forum Kibiców Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Puchar Słupska
Autor Wiadomość
m_gryf 

Klub: Gryf Słupsk
Ostrzeżeń:
 100/3/6
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012 21:01   Puchar Słupska

Czy w Słupsku jest możliwy coroczny mecz piłkarski, popularyzujący piłkę nożną nad Słupią jeszcze bardziej?
Amber Cup jak już wiemy nie będzie, ale to nie znaczy, aby już nic innego niż rozgrywki III ligi się nie działo. Nie chodzi mi o grę w zimowej porze na hali, ale o letnią grę z atrakcyjnym rywalem. O taki stały cykliczny mecz, rozgrywany raz w roku zawsze np. w pierszą lub drugą sobotę sierpnia (to tylko przykład – najlepsza data do ustalenia). Nagrodą byłby powiedzmy Puchar Prezydenta Słupska, lub gdyby ten nie byłby zainteresowany czymś takim, to gra byłaby o Puchar jakiegoś stałego sponsora takiej imprezy. Tak sobie myślę, że zimą to kluby z ekstraklasy czy z I ligi jadą za granicę do ciepłych klimatów, ale latem już niekoniecznie. Gdyby tak się postarać, to zawsze można kogoś sprowadzić na taki mecz na Zieloną (tylko nie na 650-lecia). Wiem, że nie będą się pchali drzwiami i oknami aby grać w Słupsku, ale ktoś zawsze potwierdzi swój przyjazd. Nie ma siły, żeby nie było chętnego. Jest przecież blisko Lechia, Arka, Pogoń Szczecin, Zawisza itd. Chociaż nie trzeba się ograniczać tylko do najbliższej okolicy. Impreza powinna być poważna, konkretny puchar sponsora i nagrody dla najlepszych piłkarzy w obu zespołach. Nawet finansowe. Tak, aby gra była na serio i odbiegała od tradycyjnego sparingu przed sezonem. Odpowiednia oprawa, sporo turystów z całego kraju nad morzem, reklama w Ustce, Rowach, Jarosławcu itd. Propozycji i pomysłów może byc wiele. O turnieju 3-4 klubów ja osobiście nawet nie marzę, bo to całkiem inna bajka. Ale taki jeden solidny mecz co roku jest przecież możliwy. Chyba, że się mylę?
Piszcie, co o tym myślicie, jakie są wasze pomysły i jak to widzicie? Czy to realne? Jestem ciekawy Waszego zdania.

lukasik_gryf 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012 21:28   

W sumie Puchar Słupska to kiepski pomysł bo zawsze by stąd wyjeżdżał :evil: ale zwykły mecz towarzyski na Zielonej z ekipą z górnej półki to nie głupie, no i niekoniecznie w wakacje, wtedy ludzie się rozjeżdżają, lepiej polować na terminy reprezentacji, kadra wtedy gra a Ekstraklasa nie, a my mecz ligowy możemy na środę np. przesunąć. Ewentualnie w wakacje, ale wtedy z kimś z zachodu.

DrawQ 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012 21:45   

Taki mecz na pewno przyciągnął by wielu ludzi. Jak dobrze pamiętam (a mogę się mylić) na Zielonej grali przeciez oldboje Wisły Kraków, Lechii itp. W zeszłym roku jakoś, albo dwa lata temu. I szczerze oprócz rodzin i znajomych, przybyła garstka osób. Drużyną, musiałaby być jakaś naprawdę przyciągająca drużyna, a o taką z rozpoznawalnymi nazwiskami w Polsce ciężko. Jednak można spróbować. Jeden raz na próbę nie zaszkodzi. Bardzo chciałbym zobaczyć mecz Gryf Słupsk - Zawisza Bydgoszcz. Taki towarzyski meczyk ;) 25 stopni, delikatny wietrzyk, wakacje, a na Zielonej fiesta! :mrgreen:

STEN

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012 21:45   

Jak tak sobie gdybamy to ja bym chętnie widział odnowienie kontaktów z Danią. Jaką ponowną wizytę na Bornholmie tudzież ich u nas. Mecz w Berlinie też jest do załatwienia praktycznie w moment

Chciałbym by doszedł w końcu do skutku zapowiadany od lat mecz z Lechią

A gdzie te drużyny austriackie, jakieś Rapidy co miały ponownie otwierać 650-lecia? :lol:
Ostatnio zmieniony przez STEN Pią 27 Kwi, 2012 21:46, w całości zmieniany 1 raz  

m_gryf 

Ostrzeżeń:
 100/3/6
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 21:19   

Mecze sparingowe to niech Gryf gra jak najczęściej z zespołami z górnych lig, bo tylko od lepszych da się czegoś nauczyć. To swoją drogą, bo sparingi to tylko jednak sparingi i raz się uda kogoś sproawdzić, ale w następnym roku już niekoniecznie. Ja tylko zaproponowałem, bo chciałem coś zaproponować, więc dałem przykład Pucharu Słupska. Równie dobrze mogłaby być Gala Piłki Nożnej nad Słupią, czy gra o Mistrzostwo Księstwa Słupskiego :lol: To sprawa mniej istotna. Chodzi jednak o cykliczną , doroczną imprezę, która byłaby zapisana do stałego kalendarza piłki w Słupsku i na Pomorzu Środkowym. Sparing to jednak nie to samo. W dupie mam taki mecz na 650-lecia, gdzie nie ma biletów, a np. taki Lech Poznań który się zapowiada, przysyła ostatecznie zespół Młodej Ekstraklasy. To nie to. Muszą być bilety (które wspomogą klub finansowo), musi być patronat medialny i cała otoczka takiego wydarzenia. Po paru latach, gdy takie mecze chwycą, a lista uczestników byłaby długa, to inni już dużo chętniej jechaliby na Zieloną. Już widzę te prasowe tytuły „Śląsk Wrocław zawita na Zieloną!”, albo „Gryf i jego kibice czekają na Lecha Poznań”. To ma być wydarzenie, a nie jakiś tam sparing, gdzie zagra łącznie 50 piłkarzy. Rywal musi być w miarę klasowy i ogólnie w silnym składzie, bez swoich rezerw, juniorów itd. Termin to sprawa do ustalenia, ale wątpię aby w czasie przerwy na grę reprezentacji, ktoś chciał ryzykować kontuzje i wysyłać pierwszy zespół. To już szybciej chwyci, jako zakończenie sezonu, zawsze parę dni po końcu ligi, zanim piłkarze rozjadą się na dobre do domów. Dla tych, którzy ewentualnie odchodziliby z Gryfa, byłoby to bardzo fajne i zarazem atrakcyjne pożegnanie. Swoją drogą to jest jeszcze czas teraz na taki pierwszy mecz, bo liga przez Euro kończy się lada chwila i wcześnie jak nigdy dotąd. A co do propozycji STENA, to myślę, że taka stała impreza w niczym nie przeszkadza w nawiązywaniu kontaktów z kimś innym (Bornholm, Berlin). Bo czym więcej się dzieje, tym lepiej. Kto powiedział, że Gryf ma grać tylko te 15 spotkań na pół roku w III lidze i tam ze 2-3 w PP. Spotkania inne niż tylko o punkty i puchar, również mogą być atrakcyjne i przyciągać młodych chłopaków do grania w Gryfie, jak i na trybuny. Ale to gwarantować może dobra i znana „firma” przeciwnika.
STEN a gdzie te drużyny austriackie, to sami wiemy. Nikt w to nigdy nie wierzył, a papier przyjmie wszystko.

Jeszcze jedno: pamiętam, jak Gryf w latach 80-tych grał co roku w turnieju o Puchar „Wyzwolenia” Elbląga, gdzie mierzył swoje siły z I i II-ligowcami z Trómiasta, Lechem Poznań i turniej ten wygrywał. Brał też parę razy udział w „wyzwoleniu” Sianowa (słabsi rywale), a w ostatnich latach był zapraszany do Przechlewa, Koczały czy Kończewa, dzie nawet piłkarze po wygraniu turnieju główną nagrodę przekazali (do wypicia) dla swoich kibiców. Skoro w mniejszych miejscowościach organizują jakieś turnieje i dają radę, to Słupsk stać raz w roku na jeden, ale konkretny mecz.

lukasik_gryf 

Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 21:40   

"stać" i to jest to słowo klucz

bop 
piknik

Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 23:44   

a może turniej drużyn z miast partnerskich? Mamy ich trochę... 1. Carlisle (Wielka Brytania) - umowa z dnia 03.04.1987 r.2. Vantaa (Finlandia) - umowa z dnia 08.06.1987 r.3. Flensburg (Niemcy) - umowa z dnia 01.06.1988 r.4. Archangielsk (Rosja) - umowa z dnia 29.06.1989 r.5. Bari (Włochy) - umowa z dnia 22.07.1989 r.6. Buchara (Uzbekistan) - umowa z dnia 08.04.1994 r.7. Vordingborg (Dania) - umowa z dnia 13.05.1994 r. 8. Cartaxo (Portugalia) - umowa z dnia 25.09.2007 r. 9. Ustka (Polska) - umowa z dnia 13.07.200710. Grodno (Białoruś) - umowa z dnia 30.07.2010

skinuoi 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 09:48   

moim zdaniem zajebisty pomysł dał bop na to kasę ratusz powinien dać bo to i promocja miasta i zacieśnianie już wcześniej podpisanej współpracy trzeba zrobić biznesplan i uderzyć do ratusza!!

m_gryf 

Ostrzeżeń:
 100/3/6
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 10:12   

skinuoi napisał/a:
moim zdaniem zajebisty pomysł dał bop na to kasę ratusz powinien dać bo to i promocja miasta i zacieśnianie już wcześniej podpisanej współpracy trzeba zrobić biznesplan i uderzyć do ratusza!!
Pewnie, że byłaby to świetna promocja miasta. Gdyby tak jeszcze w sezonie "ogórkowym" taki mecz pokazał np. Orange Sport to byłoby już całkiem super. Arbitra I-ligowego mam na miejscu, więc tu sprawa załatwiona. Mamy w Słupsku menagera z prawdziwego zdarzenia Kanię, który ma świetne kontakty i układy, więc raczej dałby radę sprowadzić klub z górnej półki. A ratusz powinien dołożyć trochę kasy na promocję, bo na Gryfa i tak daje "ochłapy". Słupsk nie tylko afro-amerykanami stoi i nie jest prawdą, że tylko tacy czarnoskórzy koszykarze mogą promować moje miasto. Piłkarze przy odpowiedniej organizacji takiego meczu również i to nawet gdy na co dzień grają tylko w III lidze. Trzeba dbać o rozwój każdej dyscypliny w mieście. Ale zwykły sparing tego nie załatwi.

d y n i o

Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 10:33   

Ratusz pieniędzy z promocji wam za bardzo nie da na taką impreze, ponieważ ich nie ma. A jak już będzie chciał dać to ja wolę żeby poszło do klubu na działalność ligową, a nie jednodniową impreze. Co nam po amber gdzie poszło z ratusza 250.000,00 zł? Takiej dotacji nawet nie dostał nasz klub na cały rok działalności. A i nie płaczmy że wszystko nam zabiera energa bo oni zdaje się dostali z miasta 400.000 zł., natomiast w Koszalinie dryżyna koszykarska dostała 2 mln zł a dwie drużyny piłkarskie grające 3 lidze po 800.000 zł. Miasto biedne, bogaci mieszkańcy wyprowadzili się do domków w gminach sąsiednich, a z nimi podatki.
Ja czekam na mecz z pierwszą dryżyną Lechii Gdańsk.

m_gryf 

Ostrzeżeń:
 100/3/6
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 11:08   

d y n i o napisał/a:
Ratusz pieniędzy z promocji wam za bardzo nie da na taką impreze, ponieważ ich nie ma. A jak już będzie chciał dać to ja wolę żeby poszło do klubu na działalność ligową, a nie jednodniową impreze. Co nam po amber gdzie poszło z ratusza 250.000,00 zł? Takiej dotacji nawet nie dostał nasz klub na cały rok działalności. A i nie płaczmy że wszystko nam zabiera energa bo oni zdaje się dostali z miasta 400.000 zł., natomiast w Koszalinie dryżyna koszykarska dostała 2 mln zł a dwie drużyny piłkarskie grające 3 lidze po 800.000 zł. Miasto biedne, bogaci mieszkańcy wyprowadzili się do domków w gminach sąsiednich, a z nimi podatki.
Ja czekam na mecz z pierwszą dryżyną Lechii Gdańsk.
Zgoda, tylko że koszt organizacji takiego jednego meczu ma się nijak do organizacji Amber! Na 100% byłby kilkanaście razy mniejszy, bo to tylko w końcu jeden mecz na naszym stadionie. Klub jeszcze by na nim zarobił. Nie mówię tylko o pieniądzach z ratusza (chociaż czemu nie), ale również, a może przede wszystkim od sponsorów. Nie chcą pomagać Gryfowi, to może pomogą chociaż w ten sposób i będą chcieli sami zobaczyć w akcji dobry klub z ekstraklasy. Nie wiem jakie mogą być koszty takiego meczu i ewentualnych nagród (w tym dla kibiców - losowanych z biletów - np. piłek z autografami), ale na pewno nie będą opiewać na grube setki tysięcy (patrz Amber - 250.000). To tylko mój pomysł, a wiadomo od pomysłu do realizacji droga daleka. No ale jak macie wątpliwości i nie bardzo podoba się wam ten plan, to trudno.
Cytat:
A jak już będzie chciał dać to ja wolę żeby poszło do klubu na działalność ligową, a nie jednodniową impreze.
Do klubu i tak nic nie trafi, więc się nie ma co oszukiwać.

marcin s 

Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 17:08   

Trzeba zapytać w klubie czy jest szansa zorganizowania meczu który z wielu względów powinien odbyć się już dawno temu czyli Gryf-Lechia przed sezonem w trakcie wyszystko jest do ustalenia ważne aby się odbył. Wpływy z biletów spora promocja klubu bo coś się dzieje taki mecz to dla nas spore profity pod każdym względem.

Odpowiedz do tematu