GRYFSLUPSK.COM # Oficjalne Forum Kibiców Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
projekty uchwały Prezydent Rada Miasta
Autor Wiadomość
lukasik_gryf 

Klub: Gryf Słupsk
Wysłany: Wto 05 Mar, 2019 11:20   

w okresie wakacyjnym będzie robiona murawa na jakieś 160 tysięcy

tablica to 25 tysięcy, będzie w ciągu miesiąca na Zielonej

d y n i o

Wysłany: Sro 20 Mar, 2019 22:01   

https://gp24.pl/pomysl-wladz-slupska-i-gminy-wiejskiej-slupsk-na-budowe-ringu/ar/13979749#motofakty

Nasi radni będą dopiero głosować. Mam nadzieje że w radzie miasta nie ma tylu frajerów albo przyszłych mieszkańców Siemianic którzy chcą mieć wygodny dojazd do swojego domku. Proste jak konstrukcja cepa ta część ringu w ogóle nie jest w interesie miasta tylko gminy a więc czemu mamy za własne pieniądze strzelać sobie w stopę ? I czemu jest taka cisza na temat tej części ringu od ul. Poznańskiej do Westerplatte o wiele ważniejszej, alternatywa dojazdu do szpitala i już jest projekt, zrobiony za nasze pieniądze. Czemu wszyscy w tej sprawie siedzą cicho ?

kurde za pieniądze wydane na te projekty moglibyśmy coś pożytecznego dawno w mieście wybudować.

lukasik_gryf 

Wysłany: Sro 23 Paź, 2019 15:42   

No, dziś była Komisja Edukacji, Kultury i Sportu, zwana przeze mnie komisją gier i zabaw. Ogólnie jest to komisja w pracach której uczestniczy najwięcej radnych, ponoć dlatego, że za wiele do roboty nie ma. Zasadniczo późniejsza sesja Rady Miasta to już efekt tych wszystkich komisji. Sesja to już tak na pokaz do mediów i przed wyborcami, prawdziwa walka toczy się na komisjach. W komisji gier i zabaw jestem nie bez przyczyny, zależy mi na sporcie, nie wiem czy kiedykolwiek tyle o sporcie się w ratuszu mówiło i robiło, a to już jest jakiś początek. Sport w mieście kuleje, jest traktowany tak trochę, no... słabo. Musze się pilnować, bo rzucać mięsem nie przystoi ;) w tym temacie zostałem weganinem :D czasem tam gdzieś z tyłu głowy włącza mi się taki Neumannizm że szkoda gadać, no ale co robić.

Więc nie przeciągając wstępniaka, dziś na komisji pierwszym tematem było finansowanie org. pozarządowych, w tym klubów sportowych. Od razu idzie zauważyć, że nie ma już tematów, za które rok temu niektórzy by się dali pokroić, np. tzw. "edukacji seksualnej" Wczoraj na innej komisji radna Mrowińska i reszta PiSu to uwalili. No i elegancko, bo to kasa w błoto. Chyba, że bokiem coś będzie kombinowane. Na kluby sportowe przeznaczono na 2020 całe 960 tysięcy, czyli o 10 tys. mniej niż w 2019, ale tu jednak kilka spraw będzie wydzielonych w innych konkursach, więc tak jak by jednak ciut więcej. OK. Na dzielenie tej kasy przejdę się jak rok temu.

Kolejna sprawa to opłaty za wynajem stadionów i hal. Jest więc cennik komercyjny dla zwykłego faceta z ulicy i teraz do tego będzie unormowany, dla wszystkich równy, cennik preferencyjny 70% zniżki. Wcześniej było na gębę chyba, szukałem w poprzedniej uchwale, nic nie było, dopiero teraz się to wprowadza. W tym momencie ktoś (nie pamiętam kto, nieważne) mówi, że koszykarze płacą za godzinę treningu na Gryfii 7 zł (słownie siedem złotych) a na telefon przychodzi SMS o treści: Gryf S.A. od stycznia do października za wynajem tylko stadionu zapłacił ok. 45 tysięcy (czwórka piątka i trzy zera). Gryf S.A płaci już te wprowadzane stawki, za godzinę treningu na głównej płycie wychodzi 135 zł. Bogaty ten nasz Gryf, nie ma co, dwa tygodnie temu podpisał umowę z partnerem zewnętrznym jakim jest Energa i już bogacze, królowie życia normalnie. I żeby była jasność, ja naprawdę do nowego tworu koszykarskiego nic nie mam, oprócz tego że kupili sobie ligę, naprawdę, dla mnie? chciałbym żeby oba kluby zaczęły jakąś współpracę, niech w mieście będą dwa porządne zawodowe kluby, a może zbuduje się jeszcze trzeci, niech sport idzie w górę, ja chcę olimpijczyków z 650-lecia i Orzeszkowej! Chodzi mi jednak o uczciwość taką. Przewodnicząca rady zarzuciła mi nienawiść do klubu z Gryfii, a w ogóle to "stare sprawy są", ale to nie prawda, najbliższy znienawidzony klub znajduje się 50 km od Słupska, a sprawa 7 złotych za hale, może i przeszła, dawna znaczy, ale konieczna do odnotowania. Wychodzi więc na to, że małe kluby i koszykarze będą teraz płacić ceny w promocji tak jak Gryf, ale będą one dla nich jednak ciut wyższe. Więc do budżetu miasta z opłat trafi więcej kasy i w sumie z punktu widzenia miasta dobrze, tylko dlaczego to wsparcie finansowe dla klubów wynosi od lat ten niecały milion? Oczywiście dyskusja potoczyła się aż do zarania dziejów, kiedy to powstawały kluby w mieście, a że ja nie mam zamiaru wojować jak kiedyś na czacie kibice.net, bo jednak historię klubów każdy może interpretować inaczej, powiedziałem tylko, że Gryf to klub, który swego czasu przyciągał na stadion 650-lecia ok. 10 tysięcy kibiców (Rafał to pewne info jest, nasi statystycy już to sprawdzili) i tej tradycji i historii się nie zauważa, a historię klubu który upadł i go nie ma, przypisuje się aktualnej sekcji koszykarskiej. Mało tego, cena za wynajem Gryfii jest inna a stadionu inna, ale już cena za powieszenie reklamy sponsora przez klub w obiekcie będzie taka sama dla stadionu i hali, od metra i cześć, nie ważne, że jedni grają w bardziej prestiżowej lidze i mogą za taką reklamę więcej kasować. Całe szczęście flagi kibole będą mogli wieszać na płocie za darmoszkę.

Na koniec. Żeby było jasne: najstarszym klubem z sekcją działającą nieprzerwanie jest dziś w mieście Gryf Słupsk, do jego tradycji mogą podłączyć się tylko seniorzy tego klubu, a oni grają w Gryf S.A.
-6 reprezentantów Polski
-4 sezony w II lidze (dziś I liga) w tym walka o awans do I ligi (dziś Ekstraklasa) w sezonie 81/82 zakończona 5 miejscem
-dwukrotny uczestnik 1/8 Pucharu Polski na szczeblu centralnym
-11 krotny zdobywca wojewódzkiego Pucharu Polski
-31 sezonów w III lidze (dziś II liga)
Nie ma dziś starszego i bardziej utytułowanego klubu w mieście, a nowy klub koszykarski ma dopiero 2 lata.

Odpowiedz do tematu