GRYFSLUPSK.COM # Oficjalne Forum Kibiców Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Władzio
Pon 02 Cze, 2008 13:22
Nasz klubowy stadion
Autor Wiadomość
m_gryf 

Klub: Gryf Słupsk
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008 15:04   

lukasik_gryf napisał/a:
Że to dobry pomysł z tym płotem to wiadomo, ale jest problem w postaci naszych kochanych "kupli" na niebiesko, stadion na nowy sezon już jest odebrany i raczej żadne takie modyfikacje nie wchodzą w grę

No całkowicie się nie zgadzam. z takim argumentem, bo to żaden argument. Stadion Gryfa na Zielonej spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Czy jest osobne wejście dla kibiców gości? Jest! Czy jest osobny sektor dla kibiców gości? Jest! No to powiedz mi, jakie przepisy mówią o tym, że kibice gospodarzy na swoim stadionie muszą (podkreślam - muszą) być w czasie meczu ulokowani w specjalnej klatce? To niby co - My kibice Gryfa mamy być chronieni przed samymi sobą? Jakaś paranoja! Sektor za "naszą" bramką, jest tylko zwykłym sektorem dla kibiców Gryfa i nie musi być tam żadnych klatek. Tym bardziej żadnych wąskich bramek, zagrażających bezpieczeństwu. Już w IV lidze na meczu z Bałtykiem ten sektor wypełnił się tak, że kibice byli stłoczeni jak przysłowiowe sardynki w puszce. A co by się stało, gdyby doszło do jakiejś nieprzewidzianej sytuacji? Swoja drogą jak ta komisji mogła coś takiego odebrać? Tym ludziom brakuje zwyczajnie wyobraźni i tyle. Moje zdanie jest krótkie:
rozebrać ten zagrażający bezpieczeństwu cholerny płot z tą wąską bramka i nie pytać się nikogo. Ta pseudo-klatka nie jest wymagana przez żadne przepisy i tyle. Nic się nie stanie jak nie będzie tego jednego płotu. Ten płot, to jest tylko jedno wielkie pośmiewisko i brak bezpieczeństwa. ROZEBRAĆ I TO JAK NAJSZYBCIEJ JESZCZE PRZED SEZONEM, ZA NIM STANIE SIĘ TRAGEDIA.
A swoją drogą to jeszcze warto się zapytać tej komisji jak ona widzi bezpieczeństwo, gdy w tym małym sektorze zamknie się tak powiedzmy z 400 osób? Może nie mam racji? To mnie poprawcie i uświadomcie że jest inaczej.

lukasik_gryf 

Wysłany: Sob 19 Lip, 2008 15:33   

W takim tłumie wystarczy że ktoś ostrzej pierdnie po ostrym kebabie z rynku i dawaj, masa ludzi naciera na furtkę o przepustowości 2 osoby na szerokośc, ludzie zaczynają się gnieść i tragedia blisko, ale generalnie to dochodzę do wniosku, że jak my coś robimy to zajebiście, ale zrobić coś dla nas to już kurwa problem się robi.

Dodam że z setka ludzi z młyna siada już na prostej bo się poprostu nie mieszczą w sektorze, a na dzień dobry mamy w III l.idze dwa mega mecze z Bytovią i Kaszubią które przyciągną na sektor ludzi od zajebania.

m_gryf 

Wysłany: Sob 19 Lip, 2008 15:59   

lukasik_gryf napisał/a:
Dodam że z setka ludzi z młyna siada już na prostej bo się poprostu nie mieszczą w sektorze, a na dzień dobry mamy w III l.idze dwa mega mecze z Bytovią i Kaszubią które przyciągną na sektor ludzi od zajebania.

No właśnie. K..... czy te 3 czy 4 przęsła tak trudno zdemontować? Dajcie pozwolenie, a sam to zrobię. Naprawdę nie może być tak, aby wszyscy chętni do dopingu nie mogli pomieścić się w jakiejś śmiesznej klatce (kto to projektował?) Dla mnie marzy się, że kiedyś przyjdzie taki mecz - a przyjdzie, że ludziska w szalach wypełnia całą wybetonowaną już trybunę za "naszą" bramką. I nie będzie tam już żadnych bezsensownych płotów i bramek. Swoja drogą to nie było szkoda wydawać na to kasy jak budowali to "cacko"? Nie lepiej było od razu wylać na całości beton? Ale kto to konsultował z kibicami? Projektant? Zleceniodawca? NIKT! Ludzie bez wyobraźni. W nocy biorę brzeszczot i po płocie! (oczywiści żart)

madafaka

Wysłany: Sob 19 Lip, 2008 19:23   

jak dla mnie to szukanie dziury w całym, do tej pory nikomu to nie przeszkadzało. trochę Was chyba fantazja ponosi z tym nie mieszczeniem się w klatce.

BPL-Słupsk 

Wysłany: Sob 19 Lip, 2008 19:40   

Młyn nie mieścił się w klatce już na meczu z Bałtykiem w IV lidze.
A teraz mamy III ligę i co najmniej kilka takich spotkań, jak to z Bałtykiem.
A pierwsze z nich już 9 sierpnia ...

Z jednej strony to dobrze, że ludzie z młyna siadają na prostej, bo przynajmniej dzięki temu prosta się odzywa - w tym nawet również wielu pikników ;-) .
Z drugiej strony - klatka dla swoich kibiców na swoim stadionie to przegięcie, a mała klatka (kurde - przecież ona jest mniejsza niż sektor gości) z wąskim wejściem to już mega przegięcie.

Poza tym - jak się nic nie da zrobić z płotem, a młyn przestanie mieścić w sektorze, to na znak protestu niech się przeniesie na prostą (tak jak na półfinale Pucharu z Lechią II) i tyle !

Wystarczy przyjść pół godziny przed meczem i zająć miejsca :mrgreen: ...

m_gryf 

Wysłany: Sob 19 Lip, 2008 19:42   

Janek napisał/a:
jak dla mnie to szukanie dziury w całym, do tej pory nikomu to nie przeszkadzało. trochę Was chyba fantazja ponosi z tym nie mieszczeniem się w klatce.

To nie jest szukanie dziury w całym. Pokaż mi drugi taki klub, gdzie jego kibice są zamykani w jakiejś śmiesznej klatce jak małpy w ZOO na własnym stadionie. Wystarczy, że zamykają nas na wyjazdach. U siebie w domu, to my jesteśmy gospodarzami. Nawet bardzo dziwnie wygląda to na fotkach. Ten sektor musi być po prostu sektorem, a nie jakąś klatką. Już teraz wielu kibiców siada na prostej, bo nie chcą czuć się u siebie jak w ZOO. To nie jest problem kilku przęseł tego płotu. To jest problem zasad jakie panują we współczesnej piłce. A na Bałtyku sektor był już tak zapchany, że wystarczyło aby tylko ktoś tam wrzucił np. głośną petardę hukową i tragedia gotowa. To nie żart. Tak może być. Chcemy mieć jak najwięcej kibiców za bramką - to musimy wg. panujących zasad mieć normalny sektor, dostępny dla wszystkich i koniec. Nie klatkę - tylko sektor, wszak jesteśmy u siebie w domu na własnej mszy.

lukasik_gryf 

Wysłany: Nie 27 Lip, 2008 01:40   

Sprawa wygłada, następująco. Gryf chce rozmontować płot i wylać beton na całym półkolu, oraz obciąć płot pod krytą do pół metra. Tylko są dwa problemy. Jeden do przejścia, czyli pozwolenia, które można olać, w końcu to nasz stadion, a nikt nie będzie mi mówił jakiego koloru mam mieć ściany na chacie, zrtesztą najpierw się zrobi, a później jak ktoś się czepi, to załatwi się pozwolenia. Jest jednak jeden poważny problem - kasa i niestety na beton na łuku musimy trochę poczekać, ale Kryszał myśli intensywnie o tym problemie.

BPL-Słupsk 

Wysłany: Nie 27 Lip, 2008 07:36   

lukasik_gryf napisał/a:
Gryf chce rozmontować płot i wylać beton na całym półkolu, oraz obciąć płot pod krytą do pół metra.

A dlaczego tylko pod krytą?
A co - reszta to kibice drugiej kategorii? Jak tylko pod krytą niższy płot ma być, to taka z leksza dyskryminacja będzie.

Z drugiej strony - na starym stadionie (przed przebudową w 2004) był niski płotek i parę razy gawiedź wpadała na boisko pohulać :mrgreen: .

Więc może lepiej na razie płotu nie ruszać, a jak będzie kasa to zrobić wszystko porządnie i wybudować wzdłuż prostej betonowy kanał odwadniający boisko po deszczach (od 0,5 do 0,75 m głębokości ze spadkiem z jednego końca boiska do drugiego, żeby woda miała swobodny spływ), a na jego krawędzi od strony trybun zostawić płot (o wysokości od 0,75 do 1m, bo taka wystarczy żeby osoba o wzroście 1,60m siedząca na najniższym rzędzie krzeseł mogła ponad płotem widzieć co się dzieje na murawie).

lukasik_gryf napisał/a:
Tylko są dwa problemy. Jeden do przejścia, czyli pozwolenia, które można olać, w końcu to nasz stadion, a nikt nie będzie mi mówił jakiego koloru mam mieć ściany na chacie, zrtesztą najpierw się zrobi, a później jak ktoś się czepi, to załatwi się pozwolenia.

Lepiej mieć wszystkie potrzebne pozwolenia przed inwestycją. Bo się potem jakiś urzędnik lub inny debil przyczepi i zamkną stadion, albo każą rozbierać samowolę budowlaną.

Rozbudowa obiektu to nie malowanie ścian we wnętrzu. Jak chcesz nawet dom rozbudować, to musisz mieć zgodę odpowiednich władz, a nawet sąsiadów - czy im to aby nie będzie przeszkadzać.

madafaka

Wysłany: Nie 27 Lip, 2008 10:10   

BPL-Słupsk napisał/a:
lukasik_gryf napisał/a:
Gryf chce rozmontować płot i wylać beton na całym półkolu, oraz obciąć płot pod krytą do pół metra.

A dlaczego tylko pod krytą?
A co - reszta to kibice drugiej kategorii? Jak tylko pod krytą niższy płot ma być, to taka z leksza dyskryminacja będzie.

a jak byś wieszał flagi na pół metrowym płocie ?

lukasik_gryf 

Wysłany: Nie 27 Lip, 2008 10:44   

Płot pod krytą dlatego, że tam są najdroższe bilety i wypadało by wykorzystać wszystkie krzesełka i nie chodzi mi o samowole budowlaną tylko o pozwolenia typu straż pożarna, milicja, OZPN, takie kwity.

Z tym kanałem to żeś wymyślił.

BPL-Słupsk 

Wysłany: Nie 27 Lip, 2008 11:13   

lukasik_gryf napisał/a:
Z tym kanałem to żeś wymyślił.

Wiem, że z tym kanałem to pomysł desperacki.
I najlepiej byłoby po prostu obniżyć płot na całej długości prostej.
Ale wiadomo jak u nas jest - jak jeden czy dwóch gości po pijaku nielegalnie wbiegnie na płytę, to zaraz się różne miśki (OZPN,milicja) przymierzają do zamknięcia stadionu.

Zobaczymy jak to obniżenie płotu wyjdzie na krytej.

A i tak najważniejsze jest przedłużenie sektora na łuku i dobrze, że klubowi włodarze też mają to na uwadze :-) .

g95s 

Wysłany: Pon 28 Lip, 2008 19:10   

lukasik_gryf napisał/a:
Sprawa wygłada, następująco, chcą wylać beton na całym półkolu, .

Dla mnie to jest tak zwana słupska panszczyzna, po co nam te półkole? już wole czekać i dołożyć kase aż, pojawi się flota i nie robić półkola, tylko piękną stromą trybune piłkarską. Nie musi byc ogromną, ale żadne półkole,tylko trybuna np najlepiej taka jak w Ostrowcu, bardziej realne jak w Legnicy. Co mnie kiedyś cieszyło teraz uważam za bubel i krótko wzroczność, patrz np nasz dach, podobno nie ma szans aby go zrobić na całą trybunę.

g95s 

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009 21:22   

W Słupsku powinien powstać stadion taki jaki teraz wybudowano w Lubinie. W sam raz na nasze możliwości, wyglada na funkcjonalny i bardzo ładny. Typowo piłkarski, a nie jakiś z badziewiastymi zakolami.

STEN

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009 22:07   

Powinien, powinien, wszystko być powinno, a nie ma i nie będzie, póki co.

lukasik_gryf 

Wysłany: Wto 17 Lut, 2009 15:55   

Może nie koniecznie taki jak w Lubinie, ale w prostokąt i 6 tyś pojemności z dachem. Taka trybuna za bramką dwa metry, ach pomarzyć można.

gryfita_18 

Wysłany: Wto 17 Lut, 2009 21:09   

niech Kobyła dalej pakuje hajs w czarnuchow i dalej daje mi mozliwosc czytania w GP o ich niepohamowanym popedzie seksualnym. oczywiscie zaraz pojawiaja sie porownania szczebla rozgrywek i ich wplywu na promocje miasta.

a co do stadionu - racja. grajac u siebie kibice powinni miec komfort

Jasiu 

Wysłany: Wto 17 Lut, 2009 21:30   

Dlatego musimy promować Gryfa jak najlepiej, może miasto w końcu przejrzy na oczy i więcej kasy pójdzie na Gryfa. A wtedy i na stadion przyjdzie czas.

76-200
Gryf Słupsk

GryfitaBK 

Wysłany: Pią 27 Mar, 2009 18:10   

Nie dotyczy stadionu ale na Zielonej i Slonecznej zostala polozona nowa asfaltowa nawierzchnia takze dojazd do stadionu bedzie przyjemniejszy. Plus rowny parking wzdluz Zielonej.

m_gryf 

Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 19:13   

Ciągle nie mogę przeboleć tego, że nasz stadion został tak "skopany". Gdyby ta trybuna słoneczna była prosta i tak 3-4 metry za branką, wtedy byłaby atmosfera. Byłem dzisiaj na Zielonej i aż łezka się w oku kręci. Budować coś i wykładać kasę - to trzeba przemyśleć i mieć projektanta, który kuma całą rzecz. Jakie wtedy byłyby oprawy itd. A tak nie dość, że w części za bramką rośnie ciągle ta cholerna trawa, to jeszcze ta klatka. Popatrzyłem dzisiaj na spokojnie i myślę, że może być za bramka lepiej. Kiedyś tak z pewnością będzie. No bo gdzie się pomieścimy grając w II lidze? Ten czas jest nieuchronny i już teraz warto o tym myśleć? Konieczne będą też trybuny za ławkami rezerwowych, wszak będzie po te parę tysiaków przychodzić na mecze z Zawiszą Bydgoszcz, GKS Tychy czy Zagłębiem Sosnowiec. Jak mamy tam grać, to trzeba wyprzedzać fakty. Bo Gryf musi wrócić na swoje miejsce z nowoczesnym stadionem.

Stadionem imienia kogo? Ta kwestia wciąż jest nierozstrzygnięta.

joker88 

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009 08:22   

Dobrze mówisz tylko skąd wziąć kase na rozbudowe stadionu, a nie jest przecież to mała suma. Klub tej kasy nie ma i póki co nie zapowiada się na nagły przypływ gotówki. A nam jak najbradziej przydałby sie sektor słonczny na cały łuk, młynarz nie musiał by biegać aby prowadzić doping ;-)

Odpowiedz do tematu