GRYFSLUPSK.COM # Oficjalne Forum Kibiców Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Władzio
Pon 02 Cze, 2008 14:22
Nasz klubowy stadion
Autor Wiadomość
m_gryf 

Klub: Gryf Słupsk
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008 13:58   Nasz klubowy stadion

Wczorajszy mecz z Bałtykiem w IV lidze pokazał jak dla mnie, że nasz kameralny, klubowy stadion może być w przyszłości za mały, aby pomieścić wszystkich chętnych. Wg mnie konieczna byłby w przyszłości dobudowa drugiej trybuny prostej za ławkami rezerwowych. Jest tam sporo miejsca, aby to zrobić. Wiem, że sporo to kosztuje, a z kasą w klubie cienko. Jednak na początek należ chyba zrobić coś tańszym kosztem i zrobić miejsca stojące za bramką. Chodzi mi o miejsca od wejścia na trybuny, aż do naszego sektora. Musi tez być zlikwidowany ten kompletnie niepotrzebny płot z bramka wejściową na nasz sektor. Trochę to dziwne jak dla mnie, aby kibice gospodarzy byli stłoczeni i zamknięci w klatce na własnym stadionie !!! Trybuna za bramką od strony ul. Słonecznej powinna być na całej długości. Wtedy bez trudu na miejscach stojących zmieści się tam kilkaset dodatkowych osób. Na meczu z Bałtykiem ta śmieszna klatka dla kibiców Gryfa była już kompletnie pełna i wielu fanów stało gdzieś po bokach. Tak przecież być nie może. Nie wiem, jak organizatorzy wyobrażają sobie np. mecz z taka Pogonią Szczecin w III lidze, gdyby ta nie wygrała baraży i musiała zagrać w III lidze w Słupsku? Gdzie pomieszczą wszystkich chętnych? Pewnie policja da jakiś limit na wpuszczenie kibiców, bo inaczej powiedzą, że nie będą w stanie na tak przepełnionym stadionie zapewnić bezpieczeństwa. Albo dajmy na to inny przykład. Załóżmy, że Gryf zdobywa w tym sezonie wojewódzki Puchar Polski i dalej trafia na uznaną firmę z obecnej II ligi. I co dzieje się wtedy? Tłumy liczone już w tysiącach walą na Zieloną, a tam nie ma jak się pomieścić. Może wreszcie dogoni nas w ligowej drabinie kiedyś Gwardia Koszalin? Taki mecz tez sprowadziłby na stadion tłumy kibiców. Takich przykładów można mnożyć. Zresztą już mecze w III lidze będą wywoływać dużo większe zainteresowanie. Ogólnie stadion jak na 100-tysięczne miasto jest zbyt mały. Co to jest te niecałe 1000 krzesełek? Miejsc stojących jak na lekarstwo. Nie wiem czemu nasza klatka (pytanie tylko czemu klatka dla gospodarzy?) jest o 2/3 mniejsza niż dla gości? Jeżeli chcemy budować silny klub, to nie zapominajmy o stadionie, bo to chyba podstawa. No i więcej krytych trybun, aby zła pogoda nie odstraszała kibiców. Mam nadzieję, że w pierwszej kolejności powstanie na bocznym boisku nowe – ze sztuczna nawierzchnia i oświetleniem i z choćby ze 200 –300 fotelikami. Później należy koniecznie pomyśleć o modernizacji nowego bądź co bądź stadionu. 100-tysięczny Słupsk zasługuje na dobry i dobrze zorganizowany klub piłkarski z funkcjonalnym stadionem, a jego kibice na godziwe warunki do oglądania jego meczy. Razem budujmy nowa jakość i potęgę Gryfa.
Wiem, zaraz ktoś napisze że się czepiam, jak jest tak dobrze. Ale trzeba patrzeć i wybiegać w przyszłość. Jak chcemy grac kiedyś nie w III, a w II lidze, to musimy wszyscy być najpierw dobrze do tego przygotowani. Krakowa też nie zbudowano od razu. Ale już teraz warto myśleć, co będzie za lat kilka.

Czekam na wasze opinie.

Ostatnio zmieniony przez STEN Wto 10 Sty, 2012 21:39, w całości zmieniany 2 razy  

Talerz 

Wysłany: Czw 29 Maj, 2008 15:55   

Jak dla mnie to ty akurat tutaj sie nie czepiasz tylko masz całkowitą racje co do naszego stadionu.Wczorajszy mecz pokazał że nasz sektor jest za mały.A co do meczy z lepszymi zespołami to i stadion będzie za mały dla wszystkich kibiców.Przypomnijmy sobie mecz Gryfa z Lechią w sezonie 2003/2004 jak duzo ludzi na nim było i niemieli gdzie siedzieć.

BPL-Słupsk 

Wysłany: Czw 29 Maj, 2008 16:17   

Stadion przy ulicy Zielonej w swoim obecnym kształcie ma rzeczywiście kilka mankamentów.

Oprócz tego o czym pisał m_gryf - że sektor A (dla kibiców gospodarzy) jest mniejszy niż sektor gości, że trudno się do niego dostać itd. - w niezbyt przemyślany sposób została także wykonana trybuna na prostej.
Postawiony zapewne ze względów bezpieczeństwa płot utrudnia obserwację zawodów.
Z tego powodu krzesełka położone najniżej na trybunie świecą pustkami, a ludzie wolą stać na koronie, niż oglądać świat zza krat ;-) .
Przyczepić się też można o ograniczenia w poruszaniu się pomiędzy sektorami, utrudnienia w opuszczaniu sektorów w przerwie i po meczu (np. z sektoru B - tego przed trybuną krytą, licząc od wejścia na stadion - jest tylko jedno wyjście).
W kiepskim stanie jest także dojście oraz oznakowanie dojścia do sektoru D (tego za trybuną krytą).

Natomiast w temacie rozbudowy stadionu byłbym bardziej wstrzemięźliwy.

m_gryf w swojej ocenie powołuje się na przykład meczu z Bałtykiem - ale akurat ten mecz nie jest zbyt miarodajny.
Proponuję krótkie porównanie:
mecz z Bałtykiem i mecz z Zatoką.
I jeden, i drugi rywal z czołówki tabeli. Ta sama pora meczu (środa, godz. 18.00). Podobna pogoda. I jaka frekwencja?
Na Bałtyku około 1800 widzów (z tego młyn ok.400- licząc razem z tymi, którzy się nie zmieścili na sektorze) - na Zatoce około 1000 (z tego młyn ok.100).

Wynika z tego - że były, są i zawsze będą mecze, które wywołują większe zainteresowanie.
Pytanie tylko - ile takich spotkań było w mijającym sezonie?
Na pewno kilka pierwszych na jesieni, kiedy na trybunach było coś około 1500 osób.
Kiedy Gryf zaczął przegrywać i zrobiło się chłodniej, frekwencja spadła poniżej 1000, do poziomu około 700-800 osób (niestety - nie mam dokładnych danych, np. z liczby sprzedanych biletów; wszystkie tu przedstawiane liczby pochodzą z własnych szacunków poczynionych na podstawie obserwacji wzrokowej :-) ).

Na wiosnę frekwencja poprawiała się wraz z ocieplaniem przyrody oraz sytuacji Gryfa w tabeli. Liczba kibiców oscylowała wówczas około 1000.
Lepsza, ponadprzeciętna frekwencja była w derbowym meczu z Bytovią (ok.1200) i w ostatnim meczu z Bałtykiem (ok.1800).
Kolejnej tak licznej widowni możemy spodziewać się w ostatniej kolejce IV ligi (7.06.2008 - mecz z Huraganem Przodkowo) i w pierwszych kolejkach III ligi.

Podsumowując te nieco przydługie wyliczanie - na 18 spotkan w całym sezonie rozegranych u siebie, stadion był dobrze wypełniony w maksymalnie 6-7 meczach.

Stąd u mnie wniosek następujący - najpierw niech w całym sezonie bedzie taka frekwencja jak na Bałtyku, a dopiero potem można myśleć o powiększaniu obiektu.
Bo z kasą w klubie jak jest - wszyscy wiedzą.
I lepiej ją wydać w pierwszym rzędzie na wzmocnienia składu, które zapewnią dobre wyniki sportowe, bo te z kolei pomogą przyciągnąć publiczność, a także kolejne pieniądze od sponsorów.

Na większy obiekt na Zielonej musimy po prostu zaczekać i ... zasłużyć.

Z kolei co do ewentualnych spotkań z Pogonią Szczecin lub w Pucharze Polski - to zawsze jest jeszcze duży stadion przy ul. Madalińskiego (co prawda jest to źle zabezpieczony obiekt lekkoatletyczny - ale rozgrywane już przecież były na nim kiedyś nawet mecze międzypaństwowe w obecności 10 tys. widzów).
Ewentualnie kibicom gości można w ostateczności ograniczyć liczbę wejściówek do 10% pojemności stadionu, jak robi się to w sporej części Europy.
Niezbyt to co prawda eleganckie, ale w koncu - to nasz stadion :mrgreen: .

Dziura

Wysłany: Czw 29 Maj, 2008 17:16   

m_gryf temat do rozmowy naprawde jest dobry, bo nie ma co sie czarowac stadion chodz naprawde piękny (ba najpiekniejszy na świecie!) to jednak za wielki nie jest. ale z drugiej strony patrzac to jest nasz Dom i wielu z nas sie tam wychowało i przeżyło sporo pięknych chwil. idąc dalej tym torem myślenia jeżeli Zielona jest naszym Domem to który by chiał mieszkac w willi z 10 pokojami i 2 basenami ale jednak nie zupełnie na swoim, czy jednak "po staremu" ale zawsze u siebie? nie wiem czy będe dobrze zrozumiany ale poprostu wole stac "jeden na drugim" ale zupełnie u siebie i tak jak się już nie jeden przyzwyczaił niż na gwałt coś zmieniac, bo "wybryki" typu że na stadione nie ma gdzie się podziac aż tak często nam się nie zdarzają.

m_gryf 

Wysłany: Czw 29 Maj, 2008 18:13   

BPL-Słupsk napisał/a:
Z kolei co do ewentualnych spotkań z Pogonią Szczecin lub w Pucharze Polski - to zawsze jest jeszcze duży stadion przy ul. Madalińskiego (co prawda jest to źle zabezpieczony obiekt lekkoatletyczny - ale rozgrywane już przecież były na nim kiedyś nawet mecze międzypaństwowe w obecności 10 tys. widzów).
Ewentualnie kibicom gości można w ostateczności ograniczyć liczbę wejściówek do 10% pojemności stadionu, jak robi się to w sporej części Europy.
Niezbyt to co prawda eleganckie, ale w końcu - to nasz stadion :mrgreen: .

Tylko że tak naprawdę, to stadion 650-lecia w wielu elementach nie spełnia wymogów dla rozgrywania meczów piłkarskich. Gdyby Gryf miałby grać na nim w wyżej lidze, nie dostałby licencji. Zresztą nie ma zupełnie żadnej przychylności ludzi, którzy nim zarządzają dla poczynań piłkarzy. Najpierw nie chciano się zgodzić, aby Gryf mógł tam grać swoje sparingi. Później przed meczem juniorów specjalnie nie skoszono kilkucentymetrowej trawy itd. Przykłady można mnożyć. To po pierwsze.
A po drugie jest to obiekt typowo lekkoatletyczny i komfort oglądania meczy piłkarskich z tak oddalonych trybun jest żaden. Dochodzi do tego zupełny brak atmosfery, bo jak tam można ją wytworzyć.
Po trzecie i najważniejsze. Po co płacić dla SOSiR za wynajem stadionu 650-lecia, jak mamy właśnie swój, klubowy.
Po czwarte; prezydent Słupska wydał z miejskiej kasy ponad 20 milionów zł. na przebudowę Madalińskiego. Pytanie tylko po co? Bo komu ten obiekt za takie pieniądze służy? Za taką forsę, to można było odwalić prawdziwe piłkarskie „cacko” na Zielonej. Z zadaszeniem trybun wokół stadionu. Z większą widownią, tablicą z zegarem, porządnym nagłośnieniem. Bo tego wszystkiego brakuje.
Po piąte, to warto robić cos „małymi etapami”. Jak miasto nie chce dać więcej kasy na sport wyczynowy, bo tak jest w istocie, to może znalazłyby się środki na kupno tego betonu i szalunki, aby na tej trawiastej skarpie zrobić te schodkowe, stojące trybuny. Żadnych barierek z góry na dół tam przecież nie trzeba. Po co dzielić jeszcze dodatkowo miejsca stojące jakimiś barierkami?

BPL-Słupsk napisał/a:
Proponuję krótkie porównanie: mecz z Bałtykiem i mecz z Zatoką.

To porównanie jest zupełnie nie trafione. No i co z tego, że obie drużyny od początku sezonu liderują? Mecz z Bałtykiem, uznaną firmą ze swoimi kibicami i z I-ligową przeszłością zawsze przyciągnie dużo więcej kibiców. To tak jakby porównywać w I lidze: Grają o Mistrza Polski Wisła, Legia i Groclin czy kiedyś Amica. Jaki klub ściągnie parę tysięcy więcej kibiców: Wisła z Legią czy Groclin z dawną Amicą? Każdy zna odpowiedź. A ambicją Gryfa jest nie grać już więcej z Kaszubami Połchowo, Startem Mrzezino czy Leśnikiem Cewice. My chcemy grać z bardziej uznanymi rywalami. Już taka Kaszubia Kościerzyna ze swoimi kibicami zrobi większą frekwencję. I nie ważne czy więcej ludzi jest tylko na 6-7 meczach, czy na 15. Stadion musi być zawsze gotowy na przyjęcie większej ilości fanów. A nie wiem czy wiecie, ale być może latem, przed kolejnym sezonem zawita na mecz na Zieloną I-ligowa już Lechia Gdańsk ! I co wtedy?

mularraf 

Wysłany: Czw 29 Maj, 2008 20:14   

Zgadam sie z przedmówcami, tylko nie wiem czy kojarzycie, ale z tego co kiedys pisano, to, to co mamy teraz na zielonej, to był pierwszy etap przebudowy, i okazuje sie ze pewnie ostatni. Bo jak zaczęto przerabiac Zieloną to po drudiej stronie miały chyba też być trybunu. (chyba ze coś popierdzieliłem) . A wracajac do tematu to fakt, stadion ładny kameralny ale zdecydowanie za mały. BYłem na Zatoce i miałem to szczescie ze znalazłem sie tam sporo przed meczem, wiec miejsce było ok.

m_gryf 

Wysłany: Czw 29 Maj, 2008 21:46   

mularraf napisał/a:
Zgadam sie z przedmówcami, tylko nie wiem czy kojarzycie, ale z tego co kiedys pisano, to, to co mamy teraz na zielonej, to był pierwszy etap przebudowy, i okazuje sie ze pewnie ostatni.

Tak to miał być dokładnie pierwszy etap tej przbudowy, którego nawet nie skończono (najważniejsze - to właśnie brak trybuny prostej na przeciw krytej).

No właśnie co niektórzy piszą, aby pieniądze lepiej przeznaczać na transfery. Tylko nie wiem czy każdy wie, że to Czarni szykują się do budowy super-nowoczesnej hali za ileś tam milionów zł. I jak zam życie, ratusz do tego dołoży. Więc nie ma co się spierać. Może uda się chociaż zrobić ten pełny sektor za bramką z miejscami stojącymi. Koszt tego w porównaniu do innych inwestycji w mieście jest prawie żaden.

BPL-Słupsk 

Wysłany: Czw 29 Maj, 2008 23:45   

Rozbudowa stadionu, który będzie wypełniony tylko w kilku meczach, a w pozostałych będzie świecił pustkami mija się co nieco z celem.
W tej nowej III lidze nie będzie wielkich, uznanych firm poza Pogonią Szczecin (być może) czy Bałtykiem Gdynia (bo też ma nadal szanse na II ligę).

Cytat:
m_gryf napisał: Już taka Kaszubia Kościerzyna ze swoimi kibicami zrobi większą frekwencję.

Na Kaszubii tłumów aż tak wielkich nie było - w III lidze w latach 90-tych ubiegłego wieku było na meczach z tym zespołem około 1000-1200 kibiców.

Temat stadionu pojawił się na fali entuzjazmu w związku z naszym niedługim awansem do III ligi,który mamy praktycznie na przysłowiowe "wyciągnięcie ręki".
Bardzo prawdopodobne jest jednak - patrząc realistycznie - że celem Gryfa w kolejnym sezonie będzie raczej walka o utrzymanie się niż o kolejny awans.

W związku z tym na rozwój klubu należy patrzeć w perspektywie 5-10 lat, a nie następnego sezonu.

Natomiast zgadzam się w 100%, że drobne prace budowlane na łuku między sektorami A i B (lub na prostej na lewo od sektoru A) spokojnie można by na początek zrobić.
Tak samo przydałoby się trochę nowinek technicznych typu zegar (podobno nawet Bobrowniki w Damnie go mają), nagłośnienie itp..
No i dodatkowe boiska do treningów, w tym dawno postulowane ze sztuczną trawą dla młodzieży (bo spośród tych młodych ludzi zespół seniorów powinien w pierwszym rzędzie szukać podstawowych zawodników).

I jeżeli uda się przekonać władze miasta do pomocy, to byłoby świetnie.
Bo odnoszę wrażenie (i zapewne nie tylko ja) że Gryf traktowany jest przez nasz ratusz gorzej w porównaniu do Czarnych czy innych dyscyplin sportowych (patrz: nakłady finansowe na rozbudowę stadionu 650-lecia w poście m_gryf 'a powyżej).

A jedna wizyta na stadionie przy ulicy Zielonej na jesieni miłościwie nam urzędujący Panie Prezydencie Książęcego Miasta Słupska łaski wyborców-kibiców piłki nożnej jeszcze nie przysparza ;-) !

lukasik_gryf 

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 00:01   

Temat jest jak najbardziej na czasie. Kryszał napewno czyta i wyciągnie wnioski.

Moje zdanie jest takie, na dzień dzisiejszy jest opcja bocznego z oświetleniem treningowym, sztuczną nawieżchnią i jakimiś trybunkami, coby rodzice mogli swoje pociechy oglądać podczas meczów juniorów i seniorzy Gryfa swoich kibiców w potyczkach Pucharu Polski :) Prawda jest taka, że takie boisko powinno być już od roku w urzyciu, no ale będzie gotowe w przyszłym i jak to mówi Buli "dobre cokolwiek" więc trzeba się cieszyć z tego co Kryszał z prezesem i innymi załatwili do tej pory. Koszt 3 bańki z tego co się orjentuje.

Drugie boisko boczne, typowo treningowe, jest obok planowanego sztucznego, nie jestem piłkarzem, ale murawa chyba nienajgorsza, przydały by się tam tylko takie malutkie trybunki, na dwa rzędy chociaż, składane z krzesełkami, a niech wygląda. Koszt chyba nie dużo, ale pojęcia nie mam.

Dopuki nie zostały by przeprowadzone te inwestycje nie ruszał bym głównego, jeszcze trzy lata się przemęczymy, z opcją rezerwową o której wspomnę poniżej.

Po dopieszczeniu boisk bocznych konieczne płot, konkretny, żeby żaden pastuch nie przeskoczył, dookoła całego obiektu.

I zaczynamy myśleć o głównej płycie.

Teoretycznie jesteśmy już drugi sezon w III lidze i ludzi na Zieloną przychodzi coraz więcej tak 1000/3000 więc trzeba szukać kasy na rozbudowę. Myślę ze stadion na 6 tyś był by w sam raz, wtedy mógł by pomieścić wszystkich chętnych na takich meczach które odbywają się raz na rundę, ale wtedy były by to prawdziwe święta. Nie wiem może kieruję się tylko marzeniami i nie ma sernsu rozbudowy do takich rozmiarów na mecz raz czy dwa na rundę ale ja chcę! Zanim jednak do tego by doszło, zamin Gryf pukał by do bram II ligi, zanim zebrano by kasę, trzeba by zrobić coś na szybkiego i tu dobry pomysł m_gryf, sektor w którym się mieścimy dziś powinien zostać przedłużony do końca trybuny prostej, ot wylać beton i gitara.

Modernizację stadionu zaczął bym od trybuny której dziś nie ma, czyli prostej vis a vis krytej. Tyle że projekt musi być konkretny, ten który jest dziś to do kosza. Trybuna z krzesełkami na min. 10 rzędów i uwaga! cała zadaszona, ale kurwa bez fuszerki, nie że dach jest za wysoko czy za nisko, nie że krzesełka są biało - niebieskie a płot zółty, co to kurwa Motor Lublin? Musi być czerwono - biało - niebiesko, płot od murawy musi być na 1,8 ale tak skonstruowany że pierwszy rząd nie problemu z opglądaniem meczu. Trybuna się buduje, a Gryf wciąż pnie się w górę tabeli. Koszt nie mam pojęcia ale kilka baniek pewnie. Trybunas miała by pojemność ze 2 tyś i można by zacząć tawiać pierwszą trybunę za bramką, tam gdzie dziś sektor od Słonecznej. ale koncepcja stadionu w prostokąt, trybuna na 10 rzędów z dachem, stojąca, marzenie moje i wielu chyba z nas, żeby bramkarz gości czuł na plecach nasz oddech, z płotem na 2 metry, żeby flagi się prezentowały, już to widze, pojemność chyba ponad tyś by wyszło. No i jedzieny dalej, na dzisiejszą krytą na 12-14 rzędów, też kryta, z kerzesełkami z płotkiem na metr aby był, z najroższymi biletami, karnetami, vipami itd. a pod trybuną szatnie i inne klubowe pomieszczenia.

lis gryf 
ss gryf ks

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 00:11   

Ja uważam, że po ewentualnym remoncie młyn wraca na stare miejsce.

lukasik_gryf 

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 00:13   

Za drugą bramką trybuna dla gości z przeznaczeniem również dla miejscowych jak gości nie ma lub jest ich poprostu mało. Oddalona trochę od bramki, z 2 metrobym płotem do tego siatki i inne gościnne bajery. I na koniec stawiamy jupitery!!! Za 5-6 lat to było by możliwe, tylko trzeba się mocno starać, a na dzień dzisiejszy własnie trzeba martwiźć się o boiska boczne, żeby młodzież się miała gdzie piłkarskiego rzemiosła uczyć i wylewka na łuku.

Naprawdę boli to że druga prosta to trawiaty wał, jak że inaczej wyglądają fotki z Bałtyku z trybuny krytej a o niebo lepiej z widokiem na nią i sektory kibiców.

Marzę o wielkim Gryfie, bez komercji, z zasadami i pięknym stadionem.

mularraf 

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 08:53   

no tak, jak sobie to człowiek czyta to mozna sie rozmarzyć:).
Chociaz osobiście cieszyłbym sie juz z trybum któe powstałyby na przeciwko prostej, fajnie gdyby nawet wielkością zblizone były do tych juz istniejacych, tam można by upchać z 1000-1500 osób, i byłoby git.
Kilka lat temu po meczu Gryf - Lechia, zrobiło mi sie wstyd jak kolesie którzy byłi na meczu w Słupsku stwierdzili ze to nie stadion tylkoboisko.

lukasik_gryf 

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 09:22   

Wstyd to mi było jak kiedyś zaprowadziłem na Zieloną gościa z Jastrzębia a ten po pokazaniu trybun poprosił o pokazanie głównego.

Jak już cokolwiek robić to tylko na Zielonej, 650-lecia nie wchodzi w ogóle w grę.

kurak 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 10:11   

m_gryf napisał/a:
Tylko nie wiem czy każdy wie, że to Czarni szykują się do budowy super-nowoczesnej hali za ileś tam milionów zł. I jak zam życie, ratusz do tego dołoży.

No tam gdzie jest strefa ekonomiczna, tam wielki dóół jest, zza scanią. Tam ma niby to całe kurest.. będzie i też słyszałem, że ratusz i unia dokłada na to... ciecie=/

m_gryf 

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 10:22   

lukasik_gryf napisał/a:
Jak już cokolwiek robić to tylko na Zielonej, 650-lecia nie wchodzi w ogóle w grę.

Oczywiście 650-lecia to nie nasza sprawa. Dla nas tego nie ma w Słupsku i tyle. Mamy swój kościół i swoją wiarę i religię na Zielonej i to wystarcza. Zgadzam się całkowicie z tym co piszecie. Zdaję sobie sprawę, że z forsą jest cieńko w klubie. Priorytet, to na dzień dzisiejszy boczne ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem – pełno wymiarowe oczywiście! I z jakimiś fotelikami w nawet niedużej ilości (rzędami w kolorach czerwono – biało – niebieskich). Z tym nikt nie dyskutuje – to jest najważniejsze i kropka, koniec. Ale przy okazji budowy właśnie tego bocznego, można by zlikwidować tą trawiastą skarpę dzielącą naszą obecną klatkę (!) od sektora „A”. Prosimy, wylejcie tam tylko ten beton i już będzie dobrze. Przybędzie kilkaset miejsc stojących i stadion będzie już wyglądał dużo lepiej. Żadnych barierek, nic więcej, tylko sam beton. Teraz nawet jak patrzę na zdjęcia czy filmiki gdzie pokazani są nasi kibice w tej klatce, to jest mi zwyczajnie wstyd. Wygląda to jak klatka, ale w ZOO. Trawa i wał z lewej, trawa i wał z prawej, a pośrodku młyn Gryfa. Nawet te zdjęcia wyglądają dziwacznie. Tam musi być koniecznie pełna, betonowa trybuna z kilkuset miejscami stojącymi. Bez odgradzających płotów (nie mówię od boiska ,bo to wiadomo jeszcze w Polsce musi być) i zamykanych klatek. W końcu to My jesteśmy u siebie, My gramy i dopingujemy na własnym stadionie. Goście niech sobie siedzą gdzieś tam zamknięci w specjalnym dla nich sektorze. Ale My? Na razie tylko ten beton i te stojące miejsca. Bo mi się marzy (podkreślam marzy) że ta cała trybuna za bramką od strony ul. Słonecznej wypełni się w końcu kiedyś w całości. I wtedy jak ryknie i zatańczy LaBaDa kilkaset osób, to piłkarze niesieni takim dopingiem będą wygrywać po 3:0 z każdym.
Tylko ta jedna, stojąca trybunka – tylko jedna – nie chcę przecież dużo.

lis gryf napisał/a:
Ja uważam, że po ewentualnym remoncie młyn wraca na stare miejsce.

Z tym też się całkowicie zgadzam! Ale to w przyszłości. Najpierw niech będzie to, a kiedyś młyn wróci na stare miejsce. Bo tak jest praktycznie na większości stadionach w Polsce.

BPL-Słupsk napisał/a:
Na Kaszubii tłumów aż tak wielkich nie było - w III lidze w latach 90-tych ubiegłego wieku było na meczach z tym zespołem około 1000-1200 kibiców.

Tylko nie wiem czy wiesz, że czasy się zmieniły. Kaszubia grając w Słupsku na 100 % wzbudzi teraz nie mniejsze emocje wśród tych najbardziej zagorzałych fanów Gryfa zasiadających za bramka niż ostatnio Bałtyk. Nie porównuj lat 90 – tych do 2008. Inne czasy i tyle. A gdzie niby wtedy mają pomieścić się wszyscy z pod znaku „Rodowitych Słupszczan” ? W tej klatce (!) co jest teraz? A będzie to już III liga, a nie IV.
Ostatnio zmieniony przez m_gryf Pią 30 Maj, 2008 10:32, w całości zmieniany 2 razy  

tgr

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 10:31   

a mi sie marzy stadion "prostokąt" bez zadnych "łukow"
za bramkami jak pisze m-gryf wylac stopnie betonowe i tak samo zrobic na obecnym "wale" na przeciwko prostej.
oczywiscie trybuny troszke wyzsze
TRYBUNY 2 METRY OD KONCOWYCH LIŃ MURAWY I JEST BAJKA!

mularraf 

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 11:11   

wracając do wału na przeciwko prostej, to chyba "fajniejszy" jest na boisku w parku, koło zakładu energetycznego, bo tam z tego co pamietam, ( z 10-15 lat temu) to jeszcze kiedyś parę ławek było.

Trybuny po drugiej stronie prostej byłyby o tyle fajne ze tam nie trzeba patrzeć pod słońce, a troche to wkurza, jak ci słońce po oczach wali.

No i koniecznie powinna tam wrócić takie krzesło na podwyższeniu, czy jakoś tak to sie nazywa. Nie wiem, czy ktoś to jeszcze pamięta. Siedzić na górze to było coś:).

STEN

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 11:34   

Pamiętam to krzesło, było wzięte pewnie z kortów na Madalińskiego, chyba, że pamiętało jeszcze korty przy Zielonej hehe

m_gryf, czy możesz coś zrobić z tymi linkami, forum się rozjeżdża

lukasik_gryf 

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 11:46   

mularraf napisał/a:

No i koniecznie powinna tam wrócić takie krzesło na podwyższeniu, czy jakoś tak to sie nazywa. Nie wiem, czy ktoś to jeszcze pamięta. Siedzić na górze to było coś:).

Pamiętam, dziś by się w sektorze przydało, może gdzieśw gratach na Zielonej jeszcze jest, muszę zapytać.

lukasik_gryf 

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 12:59   

I jeszcze jedna sprawa, sprawa podczas budowy stadionu najważniejsza. Na dzień dzisiejszy jest taki boom na piłkę że czasem aż przesada. Dziś 75% reklam w radiu i TV nawiązuje do piłki, średnia ze stadionów po raz pierwszy zaczęła przewyższać średnią z żużla, a tak chodządziesiątki tyś. oczywiście chodzi mi o extraklase, ale to ma później przełożenie na niższe ligi. Więc myślę że za kilka lat w dobrej lidze na mecze Gryfa będzie biegało po kilka tyś ludzi bez problemu.

Odpowiedz do tematu