GRYFSLUPSK.COM # Oficjalne Forum Kibiców Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: lukasik_gryf
Nie 19 Wrz, 2010 12:34
17 września !!!
Autor Wiadomość
skinuoi 

Klub: Gryf Słupsk
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2009 10:31   

jednak są ludzie za granica i w Polsce którzy bardzo poparli nasza inicjatywę

Przeczytaj trochę logiki nie boli

Z Rana 17 Września 1939r, siły zbrojne ZSRR zaczęły przekraczać Polską granice, czołgiści jechali z wywieszonymi białymi flagami, krzycząc od czasu do czasu na strzelających do nich Polaków ,,Riebiata! W pieriod! Na Germańców!...".
Rozpoczął się IV Rozbiór Polski, możliwy na podstawie podpisanego przez III Rzesze i ZSRR paktu Ribentrop-Molotov podpisanego 23 Sierpnia 1939r .
Znajdował się w nim ,,Tajny Protokół Dodatkowy" będący umową opisującą szczegóły wspólnej napaści ZSRR. Związek Radziecki .
Zaraz po rozpoczęciu inwazji do Ambasadora Polskiego w Moskwie
trafiła ,,Nota Rządu ZSRR", której polski dyplomata nieprzyją,
jej treść przedstawiała się następująco:

"Wojna polsko-niemiecka ujawniła wewnętrzne bankructwo państwa polskiego.
W ciągu dziesięciu dni operacji wojennych Polska utraciła wszystkie swoje rejony przemysłowe i ośrodki kulturalne.
Warszawa przestała istnieć jako stolica Polski.
Rząd Polski rozpadł się i nie przejawia żadnych oznak życia.
Oznacza to, iż państwo polskie i jego rząd faktycznie przestały istnieć.
Wskutek tego traktaty zawarte między ZSRR a Polską utraciły swą moc. Pozostawiona sobie samej i pozbawiona kierownictwa,
Polska stała się wygodnym polem działania dla wszelkich poczynań i prób zaskoczenia, mogących zagrozić ZSRR.
Dlatego też rząd radziecki, który zachowywał dotąd neutralność,
nie może pozostać dłużej neutralnym w obliczu tych faktów.
Rząd radziecki nie może również pozostać obojętnym w chwili,
gdy bracia tej samej krwi, Ukraińcy i Białorusini,
zamieszkujący na terenie Polski i pozostawieni swemu losowi,
znajdują się bez żadnej obrony. Biorąc pod uwagę tę sytuację,
rząd radziecki wydał rozkazy naczelnemu dowództwu Armii Czerwonej, aby jej oddziały przekroczyły granicę i wzięły pod
obronę życie i mienie ludności Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi. Rząd radziecki zamierza jednocześnie podjąć wszelkie wysiłki, aby uwolnić lud polski od nieszczęsnej wojny,
w którą wpędzili go nierozsądni przywódcy, i dać mu możliwość egzystencji w warunkach pokojowych. "

Podpisano: komisarz ludowy spraw zagranicznych Wiaczesław Mołotow

To tylko fragment oficjalny który przedstawiają historycy a nie oficjalnie to zgoda była także z zachodu , zachód się bał nie
tyle co III Rzeszy co komunistycznej świni Rosji było
to dla nich geopolityczne dogodne rozwiązanie postawić dwóch
wrogów twarzą w twarz kosztem polski oraz zarobek jak zwykle na korzyść przemiłych panów z paru banków światowych
nie będę wymieniał bo mi konto zawieszą kto mądry pogrzebie
i się dowie kto najlepiej zarabia na wojnach
od dawien dawna gdy udzielono im schronienia w Europie ,
nie będę tu przeprowadzał rewizjonizmu w historii bo
geniuszem to aż takim nie jestem lecz idąc dalej
mamy Katyń o którym nie zapomnimy i nigdy czerwonym świniom nie wybaczymy oraz tym bardziej wysokim oficerom NKWD vel KGB Vel w Polsce później SB pewnej nacji
nie zapomnimy wszystkich tych których wywieziono na Sybir tych których skatowano po wojnie gdy odmówili przejścia na czerwoną stronę,
Chwała za to żołnierzom między innymi Narodowych Sił Zbrojnych którzy do końca przelewali krew z czerwonym okupantem
po polskich lasach

Sława Bohaterom !!!!!

I zastanów się jeden z drugim nim podasz czerwonej świni grabę zakupujonc koszule z sierpem i młotem lub wojownikiem wręcz z buszu Che Guevara który też mordował ludzi zresztą tak myśle że ich portrety powiesze sobie w kiblu od razu będzie szybsze czyszczenie po piccy

A tak uczcili całą sprawę chłopaki ze Słupska w Polsce

http://www.youtube.com/watch?v=jEo5AkkFEfY

i Sława im za to tak trzymać

GryfitaBK 

Wysłany: Pią 18 Wrz, 2009 11:48   

Troche wkurza mnie takie stereotypowe myslenie ludzi. Ale my wiem po co to robilismy i robimy dalej swoje.

MZKS 

Wysłany: Pią 18 Wrz, 2009 13:46   

KSG brawo za akcje - szacunek

lukasik_gryf 

Wysłany: Pią 18 Wrz, 2009 17:48   

http://www.youtube.com/watch?v=1Hk_1QFVeY8

http://www.wiadomosci24.p...nia_109812.html

Gryfek Oi! 
SKINHEADS

Wysłany: Pią 18 Wrz, 2009 19:46   

wyszło zajebiście, dzięki wszystkim za przybycie!

Zolwo 

Klub: Lechia Gdańsk
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009 21:35   

http://lechia.net/index.p...transparent.bks

Jedni pragną przypomnieć o historii żeby przyszłe pokolenia pamiętały daty jakże ważne w historii Polski, jednocześnie inni pragną im w tym przeszkadzać na wszelkie możliwe sposoby. Widać jasno w jakich czasach nadal żyje polski związek piłki nożnej.

misiekgryf 

Wysłany: Sob 26 Wrz, 2009 08:46   

http://depress.mp3.wp.pl/

skinuoi 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 07 Paź, 2009 17:47   

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

może nie 17 ale warte posłuchania!

byłygryfita 

Klub: Czarni Słupsk
Wysłany: Pią 09 Paź, 2009 13:51   Re: 17 września !!!

lukasik_gryf napisał/a:
Ruscy spalili nam sporą część miasta, więc 17 września serdecznie im za to podziękujemy.

Wam spalili?? Do wiadomości kibolsko-reakcyjnych miernot z których większość podstawówki nie ukończyła. Wasz antykomunistyczny wujek Adi (tem z takim małym wąsikiem) namordował 6mln Polaków, gdyby nie czerwonoarmiści wymordowałby kilka razy tyle, w tym zapewne i waszych przodków. Sam Słupsk był miastem w 100% niemieckim, w granicach polskich jest on dzięki ZSRR, dzięki ZSRR możecie tu mieszkać.
Ale nie bójcie żaby, wasi reakcjonistyczno-rewizjonistyczni bracia w Niemczech już zacierają rączki słysząc bełkot pożytecznych idiotów w Polsce. Negujecie wynik IIWŚ? Uznajecie wyzwolenie Słupska spod Niemieckiego władztwa za okupację? Proszę bardzo, Pomorze rychło wróci do niemieckiej macierzy, Niemcy na swoje dawne ziemie, a wy pożyteczni idioci do lepianek na ścianie wschodniej!!

byłygryfita 

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009 14:06   

Zobaczcie sobie też gryfo-oszołomki kiedy powstał Gryf, w jakim państwie, pod jakim władztwem i kiedy odnosił swoje największe sukcesy, a także kto był protektorem i dobroczyńcom Gryfa w jego najlepszych latach.
Jesteście naprawdę żałośni!!
A wasza stronka powinna się zwać Gryf 95, bo z prawdziwym Gwardyjskim Gryfem, ani nawet z jego Ludowym protoplastą nic wspólnego nie macie!

STEN

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009 14:30   

No, dalej dalej, dorzucaj do pieca...

lukasik_gryf 

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009 14:34   

Tak nam - słupszczanom spalili. Pochwal się gamoniu swoim wykształceniem.

Hitler namordował sporo ludzi, naszym wujkiem nie jest, ale czekaj, temat jest wybitnie antysowiecki, a komunizm jak może wiesz namordował ludzi jeszcze więcej, dodatkowo Ci powiem, że moi przodkowie twierdzą, że ruska armia była bardziej brutalna i bezwzględna wobec Polaków od niemieckiej. Na III Rzeszę przyjdzie czas, poczekaj, w jeden dzień to nawet Bóg świata nie stwarzał. Dzisiejsza granica na Odrze i Nysie to jak byś nie wiedział już za pierwszych Piastów była podobna, więc te ziemie już wcześniej do Polski należały, ale Ty widzę ograniczasz się do szczątkowej wiedzy, do takiej która tobie pasuje, jak Świadek Jehowy, który interpretuje Biblię pod swoje poglądy. Dowiedz się też jak to, Twoim zdaniem, wyzwolenie Słupska przez Armię Czerwoną wyglądało.

O historii Gryfa poczytaj sobie tutaj:
http://www.gryf95slupsk.p...410e492defce999

A teraz trochę o Tobie, bo jak widać po IP faktycznie z Trójmiasta klepiesz i jeżeli jesteś tym za kogo się podajesz to jesteś zwykłą kurwą przeżucie pierdolony. Nie poszło wczoraj w Sopocie z najsłabszą drużyną ekstraklasy i myślisz, że się wyżyjesz u nas na forum? To ja Ci coś powiem, podejrzewam kim jesteś, bo nie ma was wielu, a wasze środowisko mamy bardzo dobrze rozpracowane, więc nie myśl że nie spotka Cię kara, a jak nie Ciebie to kogoś od Ciebie. Co za różnica.

tymoteusz 
FC Eliasz

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009 15:03   

Lepiej wracaj na swoje forum przerzucie

byłygryfita 

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009 19:16   

lukasik_gryf napisał/a:
Tak nam - słupszczanom spalili.

Oczywiście tobie by się marzyło gdyby Czerwonoarmiści zatrzymali się na linii Bugu i niczego Niemcom nie palili. Naprawdę totalna indolencja niektórych bije wszelkie granice...

lukasik_gryf napisał/a:

Hitler namordował sporo ludzi, naszym wujkiem nie jest,

Hitler i polscy faszyści spod znaku NSZ i innych band antykomunistycznych to ta sama ideologia. A to że nacjonaliści jednej nacji nienawidzą nacjonalistów innej nacji to już wasz problem. Zresztą ludzie twojego pokroju (NSZ) pod koniec wojny kolaborowali z Gestapo i strzelali w plecy nie tylko Gwardzistom (GL) i Ludowcom (AL), ale też Chłopom z Batalionów Chłopskich.

lukasik_gryf napisał/a:

ale czekaj, temat jest wybitnie antysowiecki, a komunizm jak może wiesz namordował ludzi jeszcze więcej,

Taaa... w chorej jaźni psychopatów od tzw. "Czarnej Księgi Komunizmu", którą różne oszołomy za wykładnię uznają. Komunizm to ustrój równości i sprawiedliwości społecznej.

lukasik_gryf napisał/a:

dodatkowo Ci powiem, że moi przodkowie twierdzą, że ruska armia była bardziej brutalna i bezwzględna wobec Polaków od niemieckiej.

Jak wszyscy volksdeutche, ale to na szczęście jedynie element.

lukasik_gryf napisał/a:

Na III Rzeszę przyjdzie czas, poczekaj, w jeden dzień to nawet Bóg świata nie stwarzał. Dzisiejsza granica na Odrze i Nysie to jak byś nie wiedział już za pierwszych Piastów była podobna, więc te ziemie już wcześniej do Polski należały,

Taaaaa, prasłowianie do Łaby sięgali i co z tego?? Anglosasi na których opierał się marionetkowy rząd londyński nie chcieli granicy na Odrze i Nysie. Przez 20 lat po wojnie Anglosasi okupując NRF pozwalali niemieckim faszystom, reakcjonistom i rewizjonistom, którzy tam wtedy rządzili, na nieuznawanie granicy na Odrze i Nysie. Niemieckie atlasy szkolne z tych czasów przedstawiały Pomorze i Śląsk jako część Niemiec. Dopiero socjalistyczny kanclerz Helmut Schmidt uznał granicę Polski na Odrze i Nysie. Gdyby nie ZSRR i gwarancje bezpieczeństwa w ramach Układu Warszawskiego nie było Słupska ale Stolp, nie byłoby Gryfa i Czarnych ale Victoria i Germania.

lukasik_gryf napisał/a:

ale Ty widzę ograniczasz się do szczątkowej wiedzy, do takiej która tobie pasuje, jak Świadek Jehowy, który interpretuje Biblię pod swoje poglądy. Dowiedz się też jak to, Twoim zdaniem, wyzwolenie Słupska przez Armię Czerwoną wyglądało.

Oczywiście ty byś wolał by nadal mieszkali tu Niemcy. Niemcy namordowali podczas IIWŚ 6mln Polaków i dążyli do totalnej eksterminacji Słowian i Żydów, a tobie żal że Armia Czerwona parła na Zachód i biła Niemców?? Nie wiem czy jesteś faszystą broniącym "biednych" hitlerowskich Niemiec niszczonych przez ZSRR, czy po prostu tzw. pożytecznym idiotą.

lukasik_gryf napisał/a:

A teraz trochę o Tobie, bo jak widać po IP faktycznie z Trójmiasta klepiesz i jeżeli jesteś tym za kogo się podajesz to jesteś zwykłą kurwą przeżucie pierdolony.

Kulturka typowa dla polaczka-antykomunisty...

lukasik_gryf napisał/a:

Nie poszło wczoraj w Sopocie z najsłabszą drużyną ekstraklasy i myślisz, że się wyżyjesz u nas na forum? To ja Ci coś powiem, podejrzewam kim jesteś, bo nie ma was wielu, a wasze środowisko mamy bardzo dobrze rozpracowane, więc nie myśl że nie spotka Cię kara, a jak nie Ciebie to kogoś od Ciebie. Co za różnica.

HAHAHAHAHAHA!!! Ogon 3 ligi odgryza się klubowi od lat grającemu w ekstraklasie?? :oD
Jeśli chcesz wiedzieć żałosny kibolku z Gryfem miałem o wiele wspólnego niż Wy, pierdoleni w ryj bandyci stadionowi, których miejsce jest w łagrach. Ja byłem zawodnikiem sekcji Gryfa, więc z klubem wiąże mnie dużo więcej niż jakiegoś palanta któremu kibicowanie służy jedynie do robienia zadym.
Mam gdzieś ultrasów czy to Czarnych czy Gryfa czy jakiegokolwiek innego klubu. Napierdalajcie się nawzajem po ryjach, lejcie się tasakami i sztachetami po durnych łbach na ustawkach, gówno mnie obchodzicie. Ja jestem sportowcem i kibicem a nie bandytą stadionowym i faszystą.
[/color]

sierots 

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009 19:39   

Cytat:
HAHAHAHAHAHA!!! Ogon 3 ligi odgryza się klubowi od lat grającemu w ekstraklasie?? :oD
Jeśli chcesz wiedzieć żałosny kibolku z Gryfem miałem o wiele wspólnego niż Wy, pierdoleni w ryj bandyci stadionowi, których miejsce jest w łagrach. Ja byłem zawodnikiem sekcji Gryfa, więc z klubem wiąże mnie dużo więcej niż jakiegoś palanta któremu kibicowanie służy jedynie do robienia zadym.
Mam gdzieś ultrasów czy to Czarnych czy Gryfa czy jakiegokolwiek innego klubu. Napierdalajcie się nawzajem po ryjach, lejcie się tasakami i sztachetami po durnych łbach na ustawkach, gówno mnie obchodzicie. Ja jestem sportowcem i kibicem a nie bandytą stadionowym i faszystą.

Ciekawe ile osób bedzie chodzic na gryfie gdy czarni spadna do II ligi wierny kibi kupa smiechu!

michal88sla 
FC Sławno

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009 20:18   

byłygryfita napisał/a:
Oczywiście tobie by się marzyło gdyby Czerwonoarmiści zatrzymali się na linii Bugu i niczego Niemcom nie palili. Naprawdę totalna indolencja niektórych bije wszelkie granice...
No tak lepiej spalić i zniszczyć, za przeproszeniem zgnoić wszystkie kobiety jak kurtyzany i w inne tego podobne sposoby "oswobadzania" się bawić. Słupsk cały spalili, Sławno również, Koszalin też się nie ostał. Znajdź jakieś miasto które się ostało po ruskim oswabadzaniu. NIe ma takiego. Rozkradli co się dało i nawet nie patrzyli skąd to jest.

Nie powiem ani Rusek ani Niemiec dobry nie był i jak możesz zauważyć nikt nie mówił w tym temacie iż Niemcy sa dobrzy tylko tyle było, iż 17.IX.1939 to zapomniana data i trzeba ją przypominać. Powiem że sam ucząc na praktykach w podstawówce o tym wspominałem dokładnie tego dnia i dzieci jak widziałem były zainteresowane tą datą. Jednak co najgorsze tylko co nie które wiedziały co się wtedy wydarzyło po to się te akcje Gryfitów by ludzie o takich ważnych wydarzeniach nie zapominali.

byłygryfita napisał/a:
Taaaaa, prasłowianie do Łaby sięgali i co z tego?? Anglosasi na których opierał się marionetkowy rząd londyński nie chcieli granicy na Odrze i Nysie. Przez 20 lat po wojnie Anglosasi okupując NRF pozwalali niemieckim faszystom, reakcjonistom i rewizjonistom, którzy tam wtedy rządzili, na nieuznawanie granicy na Odrze i Nysie. Niemieckie atlasy szkolne z tych czasów przedstawiały Pomorze i Śląsk jako część Niemiec. Dopiero socjalistyczny kanclerz Helmut Schmidt uznał granicę Polski na Odrze i Nysie. Gdyby nie ZSRR i gwarancje bezpieczeństwa w ramach Układu Warszawskiego nie było Słupska ale Stolp, nie byłoby Gryfa i Czarnych ale Victoria i Germania.

masz dziwne spojrzenie. No tak Słupsk, Sławno itp miasta wszystkie były niemieckie ale stały się Polskie dlaczego? bo Ruscy zabrali nam nasze terytoria Wołyń, Ukrainę, Białoruś, Litwę. Dlatego potem były akcje przesiedleńcze i ziemie do tej pory niemieckie zaczęły być Polskimi. Od wojny na tych ziemiach urodziło si juz minimum dwa pokolenia Polaków i jak by nie było te ziemie można nazwać polskimi. I Łukasik ma racje co do tego, iż ziemie te zawsze był wpisane w historię Polski (mimo iż około 300 lat były niemieckie). Wystarczy przypomnieć, iż za Mieszka I i Chrobrego pomorze zachodnie było jednym z ważniejszych terenów strategicznych dla młodego państwa. To na pomorzu powstałą jedna z pierwszych katedr (w Kołobrzegu). Warto w tym miejscu nadmienić iż właśnie Księstwo Sławieńskie, następnie Słupsko-Sławieńskie i ostatecznie Słupskie było częścią księstw wasalnych państwa Polskiego na przełomie dziejów. Czyli zawsze miało korzystne stosunki z Polską. Taki rozwój spraw miał się do końca panowanie Jagiellonów kiedy to te ziemie przechodziły raz z rąk polski do niemieckich i na odwrót. A sami Polacy na tych ziemiach egzystowali zawsze bo przyjeżdzali tutaj pracować w dużych ilościach.

Ale racja ty żyjesz historią tą wpajaną nam przez Komunistów i według Ciebie, Katyń był niemiecką zbrodnią. Słupsk tez spalili Niemcy uciekając i w ogóle cała komuna była niemiecka. Gratulacje.

byłygryfita napisał/a:

No tak każdy sportowiec ma w dupie za przeproszeniem ludzi którzy kibicują i dzięki nim jest dla kogo walczyć. Dla ciebie jak widac kibice znajujący sie w młynie to chuligani, ale wiedz że sa to normalni ludzie mający rodziny żony, dzieci, ale widać każdy widzi tylko to co przedstawią mu media i nie zauważa całej prawdy. Jak już pisałem chyba zostało to tobie z komuny.

byłygryfita napisał/a:
Hitler i polscy faszyści spod znaku NSZ i innych band antykomunistycznych to ta sama ideologia. A to że nacjonaliści jednej nacji nienawidzą nacjonalistów innej nacji to już wasz problem. Zresztą ludzie twojego pokroju (NSZ) pod koniec wojny kolaborowali z Gestapo i strzelali w plecy nie tylko Gwardzistom (GL) i Ludowcom (AL), ale też Chłopom z Batalionów Chłopskich.
Widać iż nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nikt nie pisze tutaj iz Niemcy byli dobrzy (powtarzam się) Tylko chodzi o samą datę i pokazanie komunistą iż oni nie byli zwycięzcami tylko ponieśli największa porażkę nawet większa od Niemiec. Zauważ Ci Rosjanie kończąc wojnę byli postrzegani jako wyzwoliciele a chyba większość ludzi zapomniała iż to co się w Polsce wydarzyło w 39' to wina przede wszystkim późniejszych 'braci' Rosjan.

Kończę wywód bo pewnie i tak powiesz że pisze głupoty. Bo jak to się mówi prawda w oczy kole, prawdziwy patriota wie jak było i kto jest historycznie winien temu co teraz mamy.

STEN

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009 20:25   

Oczywiście liczymy na dalsze wpisy pana "byłygryfita". Może nam się przedstawisz bliżej jako "Ja byłem zawodnikiem sekcji Gryfa". Co zrobiłeś zatem dla Gryfa? Zapraszamy.

lukasik_gryf 

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009 20:40   

Mój dziadek walczył w Batalionach Chłopskich i dostał Order Virtuti Militari za męstwo biegając po lasach, z czego jestem dumny, więc takiej komunistycznej świni tłumaczyć się nie muszę.

Historyk ze mnie żaden, ale z tego co wiem to w momencie wkroczenia czerwonej zarazy do Polski, Niemcom zostało zaopatrzenia na 10 dni walk, dlatego uważam, że gdyby nie 17 września to IIWŚ może by nie było, może by się skończyło na konflikcie w środkowej Europie? Nie wiem, gdybam, może się nie znam, ważniejsze w tym temacie jest jednak wyłapanie buta na plecy 17 września, który załamał jakąkolwiek obronę Ojczyzny.

Cytat:
Od momentu uderzenia na Polskę Armia Czerwona dokonywała wielu zbrodni wojennych, mordując jeńców i masakrując ludność cywilną. Ocenia się że ich ofiarą padło ok. 2,5 tys. żołnierzy polskich i policjantów oraz kilkuset cywilów. Jednocześnie radzieccy dowódcy wojskowi wzywali ludność cywilną do mordów i przemocy, dowódca Frontu Ukraińskiego Armii Czerwonej w jednej z odezw napisał : "Bronią, kosami, widłami i siekierami bij swoich odwiecznych wrogów – polskich panów". Największe zbrodnie popełniono w Rohatynie, gdzie dokonano rzezi na żołnierzach polskich i ludności cywilnej, Grodnie, Nowogródku, Sarnach, i Tarnopolu oraz w Wołkowysku, Oszmianie, Świsłoczy, Mołodecznie i Kosowie Poleskim. Według niektórych relacji w Grodnie doszło do wiązania polskich jeńców i ciągnięcia ich czołgami po bruku. Do dramatycznych wydarzeń doszło także w Chodorowie, Złoczowie i Stryju. W pobliżu Wilna żołnierze Armii Czerwonej rozstrzeliwali wziętych do niewoli żołnierzy Wojska Polskiego. Mszcząc się za opór stawiany w Grodnie poddających się żołnierzy WP masowo rozstrzeliwano. Przedstawiciele Armii Czerwonej łamali także postanowienia umów dotyczących złożenia broni, 22 września 1939 dowódca obrony Lwowa gen. Władysław Langner podpisał z dowództwem radzieckim kapitulację, przewidującą m.in. bezpieczny wymarsz wojska, policji i oficerów w kierunku granicy z Rumunią, po uprzednim złożeniu broni – umowę tę złamano wywożąc wszystkich w głąb ZSRR. Podobnie postąpiono z obrońcami Brześcia i zgrupowaniem KOP (po rozbiciu w dniu 1 października 1939 w bitwie pod Wólką Wytycką), natomiast wszystkich pojmanych żołnierzy 135. pułku KOP Armia Czerwona rozstrzelała na miejscu.

Armia Czerwona wymordowała ogniem z karabinów maszynowych nieuzbrojonych kadetów ze Szkoły Oficerów Policji w Mostach Wielkich po zgromadzeniu kadetów na placu apelowym i odebraniu raportu od komendanta szkoły.

Żołnierze Armii Czerwonej z premedytacją zamordowali też pod Sopoćkiniami dowódcę Okręgu Korpusu Nr III w Grodnie gen. Józefa Olszynę-Wilczyńskiego oraz jego adiutanta. W tym ostatnim przypadku we współczesnej literaturze rosyjskiej (autorstwa głównie J. Muchina) podawane jest stwierdzenie, że generała Olszynę-Wilczyńskiego zabito w czasie ucieczki z bagażem samochodem osobowym po porzuceniu podległych mu walczących jeszcze oddziałów. Świadkami egzekucji generała i jego adiutanta strzałem w tył głowy była jego żona i kilkanaście towarzyszących jej osób. Faktycznie, jako dowódca okręgu korpusu generał Olszyna-Wilczyński pełnił jedynie funkcje administracyjne i nie dowodził jakimikolwiek oddziałami wojskowymi w czasie wojny.

W ślad za oddziałami Armii Czerwonej posuwały się wojska i oddziały specjalne NKWD, dokonujące natychmiast masowych aresztowań (lub egzekucji) elit lokalnych według przygotowanych uprzednio list proskrypcyjnych, przy pomocy lokalnej agentury komunistycznej i zorganizowanych bojówek (tzw. milicja ludowa).

O Katyniu nawet nie ma co wspominać.

PS: Niedługo robimy kolejną akcję, tym razem na 11 listopada (trzeci raz z rzędu) ciekawe co wtedy takie antypolskie świnie jak Ty będą wypisywać.

GryfitaBK 

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009 21:03   

Komunizm to ustrój równości i sprawiedliwości społecznej.
To jest najlepsze. Swiadczy o tym ze gosciu to kompletny idiota. Jezeli tak mialby wygladac komuzizm to jestem za ale niestety tak nie wygladal. Poza tym w ZSSR bylo "dązenie" do komunizmu tak samo jak w Polsce dlatego w nazwie byl wyraz socjaliscyczne.
Tak wogole to kibicow skrajnie prawicowych u nas na stadionie jest raczej, dominuja poglady prawicowe ale nie skrajnie typy NS. Widac ze stereopyty tu dzialaja.

byłygryfita 

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009 22:26   

sierots napisał/a:

Ciekawe ile osób bedzie chodzic na gryfie gdy czarni spadna do II ligi wierny kibi kupa smiechu!

To dalej wyżej niż Gryf, który jest dopiero w czwartej w kolejności klasie rozgrywkowej, więc nie zgrywajcie takich gierojów wobec Czarnych.

Odpowiedz do tematu